Wreszcie ma zapaść decyzja, co z walkowerem dla Podlasia

  • 10.07.2019, 15:44 (aktualizacja 11.07.2019, 09:04)
  • (AK)
Wreszcie ma zapaść decyzja, co z walkowerem dla Podlasia Adam Trochimiuk
Wszystko wskazuje na to, że wreszcie rozstrzygnie się sprawa przyznania walkowera Podlasiu Biała Podlaska za mecz w minionym sezonie w piłkarskiej trzeciej lidze z Sołą Oświęcim (2:3) na stadionie w Piszczacu.

Jak wiadomo Podlasie domaga się walkowera, bo ówczesny trener Soły Łukasz Surma nie miał odpowiedniej licencji. Jeżeli zapadną wreszcie korzystne decyzje dla bialczan, będzie to oznaczało ich utrzymanie w trzeciej lidze kosztem właśnie ekipy z Oświęcimia. Na razie, po oficjalnym spadku, zespół z Białej Podlaskiej został uwzględniony w terminarzu czwartej ligi lubelskiej na nowy sezon.

Trener Surma został wezwany na posiedzenie komisji dyscypliny Małopolskiego Związku Piłki Nożnej, który w ostatnim sezonie prowadził rozgrywki trzeciej ligi. Jak informowaliśmy, Podlasie wcześniej otrzymało maila od rzecznika ochrony prawa związkowego Polskiego Związku Piłki Nożnej, że zebrał już wszystkie materiały w sprawie i wysłał je do Małopolskiego ZPN do wydziału dyscypliny z wnioskiem o wszczęcie procedury i przedstawienie wniosków.

- Wierzę, że wreszcie zapadną odpowiednie decyzje na naszą korzyść, za nami stoi regulamin rozgrywek - mówi Przemysław Sałański, trener Podlasia. - Ostatecznie sprawą może zająć się 12 lipca Najwyższa Komisja Odwoławcza PZPN. I tu już raczej nie będzie wątpliwości, bo argumenty są po naszej stronie – dodaje szkoleniowiec, który dostał propozycję dalszego prowadzenia zespołu z Białej Podlaskiej, ale na razie na zaproponowanych mu warunkach nie mógł jej przyjąć.

Piłkarze Podlasia powrócili do treningów 8 lipca, a 13 lipca mają zaplanowany sparing na wyjeździe z Orlętami Łuków. Jak informowaliśmy, w Miejskim Klubie Sportowym Podlasie Biała Podlaska zaplanowane zostało nadzwyczajne walne zgromadzenie członków klubu. We wtorek 16 lipca, godzina 15.30 - pierwszy termin, godzina 16 - drugi termin. W sali hotelu "Podlasie" przy ul. J. Piłsudskiego 38 w Białej Podlaskiej. Sytuacja finansowa klubu jest trudna, a prezes Zbigniew Barszcz nosi się z zamiarem rezygnacji ze swojego stanowiska.

Więcej w papierowym i elektronicznym wydaniu "Słowa Podlasia" z 9 lipca.

(AK)
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
brak honoru
brak honoru 10.07.2019, 21:23
Trzeba było wygrać na boisku

Pozostałe