Gmina Łomazy: Skoczkowie narciarscy w tatarskiej wiosce

  • 11.07.2019, 09:49
  • (jlk)
Gmina Łomazy: Skoczkowie narciarscy w tatarskiej wiosce
Na Łysą Górę przyjechali uczestnicy XVI Zlotu Plejad Subaru na trasie turystyczno-szosowej z całej Polski. – Odwiedziło nas blisko 200 pojazdów i setki osób. Wśród nich byli skoczkowie narciarscy – Piotr Żyła i Maciej Kot z rodziną - informuje Łukasz Węda, prezes stowarzyszenia w Studziance.

Lepienie tatarskich przysmaków, rzut podkową oraz slalom Tatara. Takie atrakcje czekały na gości, którzy odwiedzili Studziankę. Na Łysą Górę przyjechali uczestnicy XVI Zlotu Plejad Subaru na trasie turystyczno-szosowej z całej Polski.

– Odwiedziło nas blisko 200 pojazdów i setki osób. Wśród nich byli skoczkowie narciarscy – Piotr Żyła i Maciej Kot z rodziną. Teamy rodzinne rywalizowały w rzucie podkową i slalomie Tatara. Ponadto mogli spróbować kuchni tatarskiej, zobaczyć tatarską chatkę, pojeździć na koniu oraz zapoznać się z dziedzictwem kulturowym naszego regionu – opowiada prezes Stowarzyszenia Rozwoju Miejscowości Studzianka Łukasz Węda. – W warsztatach wytwarzania kuchni tatarskiej udział wziął Maciej Kot, który samodzielnie ulepił tatarskie przysmaki. Wydarzenie było nie lada wyzwaniem ale też i świetną promocją regionu – podkreśla.

Jednocześnie dziękuje wszystkim zaangażowanym mieszkańcom w przygotowanie punktu oraz poświęcony czas. 

 

(jlk)
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe