Gmina Wisznice: Parafia ze stuletnią historią

  • 14.07.2019, 09:00
  • (jlk)
Gmina Wisznice: Parafia ze stuletnią historią
Parafia pw. Najświętszego Serca Jezusowego w Horodyszczu obchodziła 100-lecie istnienia. Była modlitwa, życzenia i wspólna zabawa. – Można powiedzieć, że Niepodległa i Kościół to jedno – mówił jeden z gości, wicewojewoda lubelski Robert Gmitruczuk.

Uroczystość, która odbyła się 28 czerwca, rozpoczęła się mszą św. koncelebrowaną przez ks. biskup Kazimierza Gurdę, ordynariusza diecezji siedleckiej, oraz kapłanów pochodzących i pracujących w parafii. Jubileusz zbiegł się z odpustem przypadającym w uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa oraz dniem modlitwy o świętość kapłanów. – Jest mi niezmiernie miło, że mogę dziś uczestniczyć w tym wyjątkowym wydarzeniu. Wspaniała uroczystość odpustowa oraz wyjątkowy czas, 100 lat od kiedy powołano na tych ziemiach parafię kościoła rzymskokatolickiego. Można powiedzieć, że Niepodległa i Kościół to jedno. Wtedy, kiedy odzyskaliśmy niepodległość, szczególnie tutaj w dekanacie wisznickim, dekanacie parczewskim gwałtownie i szybko powstawały nowe parafie – mówił Gmitruczuk. 

Wspólne świętowanie kontynuowano w Domu Kultury w Horodyszczu, gdzie o dobrą atmosferę i poczęstunek zadbało tamtejsze Koło Gospodyń Wiejskich. Uczestnicy spotkania mogli m.in. wysłuchać koncertu Szkolnego Chóru Muzycznego i Chóru Polesie z Horodyszcza. 

 

(jlk)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe