Łosice: Zamieszanie z polskimi znakami

  • 11.07.2019, 12:42
  • Joanna Gąska
Łosice: Zamieszanie z polskimi znakami
Od 1 lipca, za pośrednictwem internetu można składać wnioski o świadczenia z programu Rodzina 500+ i Dobry Start. Niestety jak się okazuje w wyniku błędnego zapisu, nie uwzględniającego polskich liter, mieszkańcy gminy Łosice i Platerów mieli problem ze złożeniem wniosków drogą elektroniczną.

Już dwa miliony wniosków dotyczących dwóch programów "Rodzina 500 Plus" i "Dobry Start" złożyli Polacy przez internet – poinformowała minister Bożena Borys-Szopa. Od 1 lipca wnioski przyjmowane są poprzez formularze dostępne w bankowości elektronicznej oraz za pośrednictwem portalu empatia.mrpips.gov.pl i przez PUE ZUS.  Ponieważ od 1 lipca tego roku świadczenie wychowawcze przysługuje na wszystkie dzieci do 18. roku życia, bez względu na dochody uzyskiwane przez rodzinę, wiele osób, które wcześniej nie kwalifikowały się do programu, dodatkowo skorzysta ze wsparcia.

Mieszkańcy gmin Łosice i Platerów napotkali jednak na problem w możliwości korzystania z wypełnienia wniosku drogą elektroniczną, bowiem system nie znajdował ani gminy Łosice, ani gminy Platerów. Jak się okazało, wszystko za sprawą błędnego wpisania nazw gmin, bez użycia polskich znaków.

Składając wniosek online należy wybrać organ, który będzie prowadził postępowanie. Dla mieszkańców miasta i gminy Łosice jest to Miejsko - Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Łosicach, dla mieszkańców gminy Platerów Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Platerowie. W polu "gmina" beneficjenci wpisywali zatem Łosice lub Platerów i otrzymywali komunikat, że "gminy nie ma na liście". W automatycznie pojawiającej się informacji dostawali propozycję, by złożyć wniosek osobiście w urzędzie gminy lub przez internet w późniejszym terminie.  

Cały artykuł przeczytacie w aktualnym numerze i e-wydaniu Słowa Podlasia, nr 28

Joanna Gąska
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe