Gmina Kąkolewnica: Konkurs na dyrektora w brzozowickiej szkole

  • 12.07.2019, 09:15
  • Joanna Danielewicz
Gmina Kąkolewnica: Konkurs na dyrektora w brzozowickiej szkole
Rok po tym, jak w konkursie na dyrektora szkoły wyłoniony został na pełną kadencję pełniący wcześniej obowiązki Adam Juchnikowski, wójt gminy ogłasza kolejny konkurs. Wszystko po tym, jak WSA zdecydowało o nieważności poprzedniego wyboru.

Przypomnijmy, że 9 kwietnia Wojewódzki Sąd Administracyjny w Lublinie rozpatrzył skargę wojewody lubelskiego na zarządzenia wójta gminy Kąkolewnica, sankcjonujące przebieg sierpniowego konkursu na dyrektora szkoły w Brzozowicy, w 2018 roku. – W przedmiocie powołania komisji konkursowej w celu przeprowadzenia konkursu na stanowisko Dyrektora Zespołu Oświatowego im. Jana Pawła II w Brzozowicy Dużej stwierdza nieważność zaskarżonego zarządzenia wójta gminy Kąkolewnica z dnia 20 sierpnia 2018 roku, w całości – brzmiała sentencja wyroku WSA, którą przekazał nam wówczas rzecznik prasowy WSA, sędzia Grzegorz Wołejko.

Identyczną decyzję sąd wydał w sprawie zarządzeń wójta: z dnia 28 sierpnia 2018 r., w przedmiocie zatwierdzenia nierozstrzygniętego konkursu na stanowisko dyrektora Zespołu Oświatowego im. Jana Pawła II w Brzozowicy Dużej oraz z dnia 31 sierpnia 2018 r., w przedmiocie powierzenia Adamowi Juchnikowskiemu stanowiska dyrektora Zespołu Oświatowego im. Jana Pawła II w Brzozowicy Dużej.

Od zapadłego wyroku gmina się nie odwołała. W czerwcu ostatecznie wyrok stał się obowiązującym. – Liczymy na to, że wójt rozpisze teraz nowy konkurs. Dotychczasowego dyrektora przez całą wiosnę praktycznie nie było w pracy, wciąż przebywał na zwolnieniach lekarskich – komentowała sytuację po wyroku Katarzyna Zień, przewodnicząca rady rodziców w brzozowickiej szkole.

Cały artykuł przeczytacie w aktualnym numerze i e-wydaniu Słowa Podlasia, nr 28

 

Joanna Danielewicz

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
mieszkaniec
mieszkaniec 17.07.2019, 08:47
Dziwna decyzja Sądu który stwierdził, że Rodzice dzieci które kończą szkołę w radzie rodziców nie są do końca kadencji Rady Rodziców tylko do zakończenia nauki dzieci. Szkoda, że z ukończeniem nauki niie odbiera legitymacji szkolnej tylko jest ważna do 30 września danego roku.

Pozostałe