Biała Podlaska: Mają pomysł na bezpieczeństwo ratowników medycznych

  • 16.07.2019, 10:24
  • jm
Biała Podlaska: Mają pomysł na bezpieczeństwo ratowników medycznych
Ratownicy z pogotowia w Białej Podlaskiej jako pierwsi w kraju opracowali projekt ochrony medyków podczas akcji ratunkowych. Konferencja prasowa na ten temat odbyła się we wtorek, 9 lipca, w urzędzie marszałkowskim w Lublinie.

Ratownicy medyczni, na co dzień niejednokrotnie ratują życie i pomagają osobom poszkodowanym. Niewiele mówi się o tym, że często oni sami potrzebują pomocy kiedy stają się ofiarami agresywnych pacjentów, a nawet ich krewnych czy osób postronnych. Atak nie zawsze da się przewidzieć, a tym bardziej przed nim obronić. 

– Od dłuższego czasu zastawialiśmy się, jak usprawnić pracę ratowników medycznych. I tak narodził się pomysł przycisku alarmowego. Jeżeli wszystko będzie dobrze chcielibyśmy to wdrożyć w całym województwie lubelskim – mówi wicemarszałek Dariusz Stefaniuk.   

Pomysłodawcą przycisku alarmowego jest zastępca dyrektora bialskiego pogotowia,  Artur Kozioł.

Cały artykuł przeczytacie w aktualnym numerze i e-wydaniu Słowa Podlasia, nr 29

jm

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe