Powiat parczewski: Licealiści wyciągnęli powiat na szczyt

  • 16.07.2019, 10:34
  • Tomasz Wachulski
Powiat parczewski: Licealiści wyciągnęli powiat na szczyt
95,9 proc. wyniosła zdawalność w I Liceum Ogólnokształcącym w Parczewie. Średni wynik szkoły jest lepszy od krajowego o 10 proc. Dzięki temu powiat parczewski uplasował się na pierwszym miejscu w naszym województwie i na piątym miejscu w okręgu krakowskim obejmującym trzy województwa: lubelskie, podkarpackie i małopolskie.

– Ten rocznik był lepszy od poprzedniego, ale nie spodziewałam się aż takiego sukcesu. Miałam obawy, czy klasa geograficzna poradzi sobie z egzaminem z matematyki. Z kolei licealiści wychodzący z egzaminu z języka polskiego na poziomie podstawowym byli bardzo sfrustrowani trudnością poleceń i przyznam, że tego przedmiotu bałam się najbardziej. Dzisiaj się okazuje, że niepotrzebnie, bo wszyscy uczniowie poradzili sobie z maturą z języka polskiego – relacjonuje dyrektor I LO, Beata Tryniecka.

Do egzaminu przystąpiło 97 uczniów. Nie zdało tylko czworo z nich. Trzy osoby poległy na matematyce i jedna na języku angielskim. Przy czym dwóm osobom zabrakło po jednym punkcie do pozytywnego wyniku. Jedna odwołała się od decyzji komisji uważając, że nie doliczyła jej przynajmniej jednego punktu z zadania matematycznego. Nawet gdyby odwołanie nie pomogło, to cała czwórka ma szansę na egzamin poprawkowy w sierpniu, więc zdawalność w liceum może wynieść nawet 100 proc.

Cały artykuł przeczytacie w aktualnym numerze i e-wydaniu Słowa Podlasia, nr 29

 

Tomasz Wachulski

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe