Biała Podlaska: Rozbudują ośrodek dla dzieci

  • 16.07.2019, 12:42
  • Joanna Danielewicz
Biała Podlaska: Rozbudują ośrodek dla dzieci
Ruszyła rozbudowa bazy Specjalistycznego Ośrodka Diagnozy i Rehabilitacji Dzieci i Młodzieży z Wadą Słuchu. Instytucja działa już od 20 lat i boryka się z problemami lokalowymi. Sprawy w swoje ręce wzięła więc agenda PZG – Lubelskie Centrum Medyczne i ze wsparciem bialskich przedsiębiorców buduje lokal, który zapewni kompleksową opiekę osobom głuchym i niedosłyszącym. Nowy budynek ma być gotowy najpóźniej do wiosny przyszłego roku.

PZG Specjalistyczny Ośrodek Diagnozy i Rehabilitacji Dzieci i Młodzieży z Wadą Słuchu działa w Białej Podlaskiej od ponad 20 lat. – Obejmujemy opieką ponad 260 dzieci nie tylko z miasta czy powiatu, ale i ościennych województw – mówi Jowita Władyczuk, prezes Lubelskiego Centrum Medycznego PZG, a jednocześnie kierownik ośrodka. – Początkowo korzystaliśmy z pomieszczeń na parterze naszego budynku przy ul. Sienkiewicza. Z czasem miejsca było tu mało, dlatego wsparliśmy się lokalem na ul. Kąpielowej. W tej chwili te dwie lokalizacje stają się również niewystarczające. Podjęliśmy więc decyzję, że skorzystamy z możliwości, jakie daje nam nasza działka przy ul. Sienkiewicza i na tyłach obecnego budynku będziemy budować część parterową o powierzchni 220 mkw.

Inwestycję oszacowano na 1 mln 200 tys. zł. Prezes LCM PZG przyznaje, że kwota jest spora, a inwestycja powstawać będzie z datków i wsparcia osób prywatnych i przedsiębiorców bialskich. Jednym z nich jest Stanisław Romaniuk, to z nim prezes Władyczuk rozpoczęła wiele miesięcy temu rozważania nad zagospodarowaniem terenu na działce przy ul. Sienkiewicza. 

– Około dwa lata temu pani prezes przedstawiła inicjatywę. W pół roku zrobiliśmy projekt i chcielibyśmy, żeby już na wiosnę budynek działał. Liczę, że wspólnymi siłami uda nam się dokończyć dzieło – mówi Stanisław Romaniuk, właściciel firmy budowlanej.

Cały artykuł przeczytacie w aktualnym numerze i e-wydaniu Słowa Podlasia, nr 29

Joanna Danielewicz

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe