Biała Podlaska: Będzie parking. A co ze stadionem?

  • 17.07.2019, 08:00
  • Arkadiusz Kielar
Biała Podlaska: Będzie parking. A co ze stadionem?
W urzędzie miasta odbyło się zamknięte dla mediów spotkanie "w sprawie koncepcji budowy stadionu". Jego gospodarz, prezydent Białej Podlaskiej Michał Litwiniuk, ogłosił, że nie zmieni się lokalizacja obiektu, który pozostanie przy ulicy Piłsudskiego. Ale wielu konkretów, w tym informacji o szacunkowych kosztach przebudowy stadionu, nadal brak. - Chciałbym więcej konkretnych propozycji, nie lubię gdybania - przyznaje Bogusław Broniewicz, przewodniczący rady miejskiej.

Jak informuje rzecznik prasowy prezydenta Białej Podlaskiej Gabriela Kuc-Stefaniuk, celem spotkania w urzędzie miasta było "omówienie propozycji zainteresowanych środowisk". Wzięli w nim udział oprócz wspomnianych Michała Litwiniuka i Bogusława Broniewicza także naczelnicy urzędu miasta, przedstawiciele radnych, kibiców, prezes MKS Podlasie Zbigniew Barszcz czy prezes ZGL Wojciech Chilewicz. Jedynym konkretem jaki usłyszeli zebrani, to deklaracja, że budowa stadionu rozpocznie się od... budowy parkingu.

Zgodnie z informacją rzecznika prezydenta, na spotkaniu zaakceptowana została koncepcja, która uwzględnia dotychczasowy układ trybun i murawy na stadionie oraz przewiduje pojemność trybun na około 1200-1500 miejsc. - Stadion będzie zaprojektowany w taki sposób, by możliwa była jego rozbudowa. Ma on spełniać warunki licencyjne do gry w 2 lidze. Podtrzymano deklarowany na pierwszym spotkaniu (w sprawie stadionu) termin 9 miesięcy na przygotowanie potrzebnej dokumentacji i rozpoczęcia działań. Przewidziana jest  też możliwość dostawienia trybuny do murawy sztucznej, aby w czasie trwania budowy drużyny mogły rozgrywać mecze u siebie - dodaje Gabriela Kuc-Stefaniuk. 

Prezydent zadeklarował wolę zwołania sesji rady miasta (w trybie prezydenckim)  by wprowadzić poprawkę umożliwiającą rozpoczęcie budowy parkingu przy ulicy Piłsudskiego. Ma to być spełnieniem postulatu środowiska piłkarskiego.

Cały artykuł przeczytacie w aktualnym numerze i e-wydaniu Słowa Podlasia, nr 29

 

Arkadiusz Kielar

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Mieszkaniec
Mieszkaniec 18.07.2019, 11:28
Tragedia, niestety z przykroscia patrze jak Biala zaczyna sie znowu cofac. Zamiast rozrywki na stadionie i ewentualne łzy szczescia z wygranej, mamy smiech przez lzy z bezsilnosci...

Pozostałe