Biała Podlaska: Kiedy wreszcie będzie ten tunel?

  • 17.07.2019, 08:30
  • Joanna Danielewicz
Biała Podlaska: Kiedy wreszcie będzie ten tunel?
Nie widać wznowienia prac wokół budowy tunelu pod przejazdem kolejowym na ul. Lubelskiej. Na te prace czeka m.in. firma Leszka Horeglada, która w kwietniu podpisała z miastem umowę na wykonanie dojazdów do tunelu. Miały być gotowe w październiku. Tymczasem właściciel Przedsiębiorstwa Robót Drogowych S.A. złożył w magistracie pismo o wydłużenie czasu realizacji budowy.

Przedsiębiorstwo Robót Drogowych podpisując umowę z miastem na realizację dojazdów do tunelu zobowiązało się do zakończenia prac w październiku tego roku. Inwestycja miała być jednak zsynchronizowana z pracami realizowanymi przez PKP Polskie Linie Kolejowe na przejeździe kolejowym w ciągu ulic Witoroskiej i Lubelskiej. Tymczasem te stanęły na początku roku i do tej pory nie zostały wznowione.

W marcu, gdy pytaliśmy PKP PLK, co się dzieje wokół inwestycji na wiadukcie, Magdalena Janus z zespołu prasowego PKP Polskie Linie Kolejowe S.A., tłumaczyła: – Wykonawca budowy wiaduktu kolejowego w Białej Podlaskiej zgłosił korekty w projekcie, które spowodowały mniejsze zmiany w kursowaniu pociągów. W pierwotnej wersji wykonawca zakładał, że przy budowie nowego obiektu pociągi musiałyby jeździć jednym torem. Zmieniony sposób prac umożliwił utrzymanie ruchu pociągów na dwóch torach. Po uszczegółowieniu niezbędnych projektów oczekujemy od wykonawcy wznowienia prac na początku kwietnia. Prace przy budowie wiaduktu planujemy zakończyć do listopada 2019 roku.

Cały artykuł przeczytacie w aktualnym numerze i e-wydaniu Słowa Podlasia, nr 29

 

 

Joanna Danielewicz

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
gosc
gosc 18.07.2019, 11:29
Artykuł powinien znaleźć się w kategorii "Zacofanie", a nie w "Gospodarka". Poprawcie to proszę :)

Pozostałe