Sztuka: Pamiętają o ogrodach czyli Land Art Festiwal [GALERIA]

  • 17.07.2019, 09:30
  • Justyna Madan
Sztuka: Pamiętają o ogrodach czyli Land Art Festiwal [GALERIA]
W tym roku kuratorzy projektu Land Art Festiwal zaprosili do ogrodu, który zaspokoił wszystkie zmysły odwiedzających wernisaże, warsztaty i koncerty. Na terenie Podlaskiego Przełomu Bugu, w okolicach Janowa Podlaskiego, pojawiło się dwudziestu artystów z Polski, Holandii, Litwy i Japonii. - Pamiętajmy o ogrodach przecież stamtąd wyszliśmy jak śpiewał Jonasz Kofta swego czasu - przypomina Jarosław Koziara, kurator festiwalu i autor jednej z instalacji w Starych Buczycach.

Wśród dziesięciu dni, festiwalowych atrakcji, już po raz kolejny znalazły się warsztaty dla najmłodszych - Mały Land Art. Zajęcia miały charakter interdyscyplinarny, polegały na improwizacji, aktywności ruchowej i muzycznej. Opowieści i pogadanki połączono z aktywnością manualną, celem była nauka poprzez zabawę. W tym roku dzieci tworzyły wspólnie instalację "ogród wartości". Odbyły się też liczne wernisaże, warsztaty i koncerty. Wszystko zakończył tradycyjny już, wernisażowy spacer. Tym razem na łące i wzdłuż Bugu we wsi Stare Buczyce, miłośnicy sztuki mogli nie tylko zobaczyć przygotowane na tę okazję prace, ale również porozmawiać z autorami o ich inspiracjach i motywach działania.

- Tegoroczna edycja odbyła się pod hasłem ogród. Jak wiadomo, pamiętajmy o ogrodach przecież stamtąd wyszliśmy, jak śpiewał Jonasz Kofta swego czasu. Myślę, że co niektórzy o tym zapomnieli i my będziemy im przypominać jak ważne ogrody są dla życia człowieka i w ogóle dla naszego jestestwa - opowiada Jarosław Koziara. - Ludzie reagują raczej pozytywnie, oczywiście zdarzają się wyjątki, ale mamy swoich sympatyków, co roku te kilkaset osób przyjeżdża na naszą imprezę. Można też oglądać prace archiwalne, które pozostały z poprzednich edycji, ale całkiem dobrze się mają, nabrały patyny czasu, przyjęły się tutaj na Podlasiu i cieszymy się, że możemy tutaj gościć.

Cały artykuł przeczytacie w aktualnym numerze i e-wydaniu Słowa Podlasia, nr 29

 

Justyna Madan

Zdjęcia (73)

Podpięte galerie zdjęć:

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe