Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
piątek, 29 marca 2024 16:04
Reklama
Reklama Baner reklamowy - warsztat samochodowy - pogotowie

Radzyń Podlaski: Przewodnik, odznaki i nowy punkt informacji turystycznej

Radzyń chce być dostępny turystycznie. Rok temu przyjezdni dzięki specjalnej aplikacji na telefon mogli już spacerować po mieście. W tym roku miasto oferuje nowy przewodnik w wersji papierowej, dostępny w nowej lokalizacji punktu informacji turystycznej, a dla mobilizacji turystycznych zapędów podróżnych, oferuje odznaki turystyczne za przejście miejskiego szlaku.
Radzyń Podlaski: Przewodnik, odznaki i nowy punkt informacji turystycznej

W sierpniu 2018 roku magistrat wraz z Radzyńskim Ośrodkiem Kultury uruchomił aplikację na telefony. Wystarczyło porać ja na telefon i już można było zwiedzać miasto. – Na szlaku zwiedzania znalazły się następujące obiekty: pałac Potockich, Oranżeria, słup sakralny, popiersie Karola Lipińskiego, plac Wolności, Skwer Podróżników, ul. Ostrowiecka z pamiątkową tablicą poświęconą Grotowi z Ostrowa, pomnik Konstytucji 3 Maja, dawna siedziba aresztu Gestapo i UB, kościół Trójcy Świętej. Aplikacja jest już gotowa, zostanie zaprezentowana 21 lipca na festynie miejskim – informowała wówczas Anna Wasak, rzecznik UM w Radzyniu Podlaskim, dodając, ze ma być to alternatywa dla przewodników audioguide.

Te od kilku lat udostępniał prowadzony przez powiat Punkt Informacji Turystycznej. Z audioprzewodników korzystali turyści z Polski, ale i z zagranicy, bo lektor był dostępny również m.in. w języku angielskim. Audioguide oferował 40-minutową wycieczkę po Radzyniu i oddzielne po powiecie, w którym prezentowano szlak zabytków architektury drewnianej, szlak rezydencji magnackich i szlacheckich, dolinę Tyśmienicy. Ta oferta od lat propagowana była przez Radzyńską Krainę Serdeczności, projekt prowadzony przez powiat radzyński.

Dziś, to miasto przejmuje pałeczkę w promowaniu terenu na turystycznej mapie regionu, a lokomotywą tej promocji zdaje się być Radzyński Ośrodek Kultury, jego dyrektor Rober Mazurek i prowadzone przez niego stowarzyszenie - "Podróżnik".

Cały artykuł przeczytacie w aktualnym numerze i e-wydaniu Słowa Podlasia, nr 29

 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: ksiądz IgnacyTreść komentarza: Ulica ma być nazwana imieniem wielkieg i zasłużonego Polaka. Takim Polakiem jest Świętej Pamięci Generał Wojciech Jaruzelski.Data dodania komentarza: 29.03.2024, 10:45Źródło komentarza: Chcieli nadać nazwę ulicy. Musieli wycofać uchwałęAutor komentarza: Nie rucia nogaTreść komentarza: Ta czarna zaraza zawsze i wszędzie musi się wpierdzielać w każdy aspekt życia człowieka. Tak nazwijmy nową ulice imieniem jakiegoś pajaca z krzyżemData dodania komentarza: 29.03.2024, 08:14Źródło komentarza: Dwóch kandydatów na patrona mostu na KrznieAutor komentarza: kibic PodlasiaTreść komentarza: Do Zakrzesia: To proszę wymienić choć jednego reprezentanta Polski z radzyńskiej Akademii oraz sezony, w których drużyny z niej grały w Centralnej Lidze Juniorów. O ile wiem, to odpowiedź będzie brzmiała - ZERO.Data dodania komentarza: 28.03.2024, 23:21Źródło komentarza: Szymański i spółka wywalczyli finały MEAutor komentarza: czyTTreść komentarza: Nie wiem o czym ga da l i. Chyba o wyborachData dodania komentarza: 28.03.2024, 19:13Źródło komentarza: Dyskutowali o tym, jak pomóc zdolnym uczniomAutor komentarza: czy TTreść komentarza: Jeśli most ma łączyć, to nie te raczej: Jozafat zapoczątkował rozwój polonizacji Lićwinów i Rusów - Łuck (Ukraina dziś). Riad, także niespecjalnie łączy. No i jego potomkowie, chcą politykować. To jak to, tylko takie mosty? Nie mam propozycji. Zapytajcie Mieszkańców. Zwłaszcza tych ulic. Mam pytanie: jak rozwiązane będą "kolizje' z nową przecież, ścieżką po Wale Krzny?Data dodania komentarza: 28.03.2024, 19:10Źródło komentarza: Dwóch kandydatów na patrona mostu na Krznie
Reklama
Reklama