Konstantynów: Rekonstrukcje i doskonała zabawa [GALERIA]

  • 17.07.2019, 11:00
  • Anna Chodyka
Konstantynów: Rekonstrukcje i doskonała zabawa [GALERIA]
Damy w strojach z lat dwudziestych i trzydziestych wraz z rekonstruktorami w strojach oficerów kawalerii okresu tuż przed wybuchem II wojny światowej postanowili uczestników Dni Konstantynowa przenieść do czasów II Rzeczpospolitej. Pomogły w tym pokazy konne, prezentacje dawnej broni i mundurów oraz ekwipunku, którego w tym okresie używali żołnierze. Jednak to nie jedyne atrakcje, jakie przygotowała na tę imprezę gmina.

Swój namiot wraz ze strojami z epoki miała również historyk Agnieszka Terpiłowska, która niezwykle ciekawie opowiadała zainteresowanym o modzie damskiej z czasów Coco Chanel. Nie zabrakło wesołego miasteczka, stoisk z lodami i watą cukrową, straganów z zabawkami, a także koncertów. Na scenie wystąpiła gwiazda wieczoru Krystyna Giżowska, a także Dziani z Zespołem, Defis oraz twórcy z Podlasia jak Zdzisław Marczuk, Aleksandra Nowicka, Pogodna Jesień, Melizmat i Latido. Gdy zapadła noc wszyscy mogli obejrzeć efektowny pokaz fajerwerków i bawić się na dyskotece do rana przy rytmach puszczanych przez DJ-a.

- Przysłuchując się opiniom mieszańcom, zdecydowaliśmy się zmienić formułę, na świętowanie tylko przez jeden dzień. To pozwoliło rozszerzyć i ubogacić imprezę, by była ona bardzo ciekawa. Rekonstrukcję historyczną prezentuje grupa z Warszawy, ma być ona czymś nowym, wcześniej nie pokazywanym. Obecnie nie da się tanio zorganizować interesującego wydarzenia. Jesteśmy mile zaskoczeni hojnością sponsorów, gdyż przekazali nam na ten cel 30 tys. zł, a całość kosztów wyniosła 70 tys. zł – mówi wójt Romuald Murawski. 

Dodaje, że przede wszystkim chodzi o integrację mieszkańców, jest to też okazja do podziękowania tym, którzy pracują na co dzień i nie mają zbyt wiele czasu na odpoczynek oraz osobom wspierającym działania gminy. 

Cały artykuł przeczytacie w aktualnym numerze i e-wydaniu Słowa Podlasia, nr 29

 

Anna Chodyka

Zdjęcia (87)

Podpięte galerie zdjęć:

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe