Radzyń Podlaski: Miasto nie rozstrzygnęło przetargu na oświetlenie

  • 18.07.2019, 13:53
  • Joanna Danielewicz
Radzyń Podlaski: Miasto nie rozstrzygnęło przetargu na oświetlenie
Władze Radzynia w połowie maja zaciągnęły pożyczkę w Narodowym Funduszu Ochrony środowiska i Gospodarki Wodnej na wymianę oświetlenia ulicznego. Przetarg na przeprowadzenie inwestycji nie został jednak rozstrzygnięty. Teraz, by go powtórzyć miasto musi mieć zgodę NFOŚiGW na przedłużenie terminu wykorzystania zaciągniętego zobowiązania.

Wymiana oświetlenia na enegrooszczędne na 105 ulicach miasta ma się odbyć w ramach programu "SOWA - oświetlenie zewnętrzne". Pożyczkę na realizację projektu SOWA miasto zaciągnęło w NFOŚiGW w połowie maja. – Poza oszczędnościami, które pozwolą finansować inne, ważne projekty, istotna będzie także poprawa bezpieczeństwa na ulicach Radzynia Podlaskiego. Chcemy, żeby miejsca, które są obecnie zbyt ciemne, zwłaszcza miejsca wrażliwe, jak przejścia dla pieszych, zostały odpowiednio doświetlone i przez to stały się bezpieczniejsze – zapewniał burmistrz Jerzy Rębek, przystępując do projektu. Z wyliczeń miasta wynika, że w budżecie miasta rocznie zostanie z tego tytułu do 0,5 mln złotych.

Ogłoszenie przetargowe na modernizację oświetlenia ulicznego zostało opublikowane 27 maja. Oferenci mają czas na zgłaszanie swoich usług do 2 lipca. – Pierwszy przetarg na realizację wymiany oświetlenia ulicznego w Radzyniu został unieważniony. Miasto zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia kwotę w wysokości 2 912 551,0 zł i pożyczkę takiej wysokości pozyskało z NFOŚiGW – informuje Anna Wasak, rzecznik magistratu.

Cały artykuł przeczytacie w aktualnym numerze i e-wydaniu Słowa Podlasia, nr 29

Joanna Danielewicz

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe