Parczew: Policjant zapobiegł tragedii

  • 18.07.2019, 15:10
  • (TWA)
Parczew: Policjant zapobiegł tragedii
To był chyba jeden z najtrudniejszych dyżurów podkom. Arkadiusza Jędrzejewskiego z Komendy Powiatowej Policji w Parczewie. Dwoił się i troił, aby odwieść desperata od samobójstwa.

Do zdarzenia doszło w nocy, 14 lipca. 40-latek z Parczewa pokłócił się z bliskimi. Potem wyszedł z domu informując ich, że popełni samobójstwo. Rodzina zaalarmowała policję. Pod wskazany adres został skierowany jeden z patroli, natomiast oficer dyżurny komendy usiłował skontaktować się z załamanym 40-latkiem.

Funkcjonariusz dzwonił do niego wiele razy. Wreszcie desperat odebrał telefon, ale niechętnie rozmawiał z policjantem, wielokrotnie się z nim rozłączając. W końcu podkom. Jędrzejewskiemu udało się przekonać mężczyznę, aby opowiedział mu o swoich problemach. Po dłuższej rozmowie przekonał go, że samobójstwo nie jest dobrym rozwiązaniem tej trudnej sytuacji. Wtedy 40-latek wskazał miejsce, w którym się znajduje. Skierowano do niego policję oraz karetkę pogotowia. Mężczyzna został przekazany pod opiekę specjalistów.

 

(TWA)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe