Gmina Podedwórze: Mali cyrkowcy z wizytą we Lwowie

  • 19.07.2019, 10:18
  • TWA
Gmina Podedwórze: Mali cyrkowcy z wizytą we Lwowie
Młodzież z grupy cyrkowej Mali Wytrwali z Zaliszcza przeprowadziła warsztaty cyrkowe dla swoich rówieśników ze Lwowa. Nie brakowało też okazji do zwiedzania miasta.

Grupę cyrkową prowadzi Stowarzyszenie na Rzecz Wspierania i Rozwoju Wsi Lubelskiej z Zaliszcza. Młodzież pojechała na zaproszenie parafii rzymskokatolickiej pw. Miłosierdzia Bożego we Lwowie. Głównym celem wyjazdu było przeprowadzenie warsztatów cyrkowych dla tamtejszych dzieci i młodzieży.

– Zanim dotarliśmy na miejsce zwiedziliśmy odnowioną kolegiatę św. Wawrzyńca w Żółkwi. Pobyt we Lwowie rozpoczęliśmy od występów artystycznych, zabaw integracyjnych i wspólnego grilla – relacjonuje Leszek Turuk ze stowarzyszenia. – Codziennie o poranku nasza młodzież przekazywała swoim rówieśnikom tajniki sztuki cyrkowej. Z kolei popołudnia były związane ze zwiedzaniem okolicznych atrakcji m.in.: starego miasta, opery, katedry oraz kościołów różnych wyznań i cmentarza Orląt Lwowskich. Był też wyjazd do Kamieńca Podolskiego oraz innych miejsc związanych z historią, wiarą i kulturą Polski.

Cały artykuł przeczytacie w aktualnym numerze i e-wydaniu Słowa Podlasia, nr 29

 

TWA

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe