Miłośnicy królewskiej gry rywalizowali w Serpelicach

  • 21.07.2019, 09:49
  • Joanna Gąska
Miłośnicy królewskiej gry rywalizowali w Serpelicach
86 zawodników z 5 krajów rywalizowało w V Międzynarodowych Sarnackich Spotkaniach Szachowych, które odbyły się w pierwszym tygodniu lipca w malowniczych Serpelicach. Bardzo dobre wyniki w turnieju uzyskali zawodnicy z ULKS Sarnaki.

W trwającym cztery dni turnieju wystartowało łącznie aż 86 uczestników, a Polskę reprezentowało 17 klubów. Zmagania podzielono na trzy poziomy zaawansowania. Zawodnicy startowali w turnieju C dla początkujących, turnieju B dla średnio zaawansowanych i w turnieju głównym - A, którego wyniki brane są pod uwagę w ocenie rankingowej FIDE. Każdy składał się z 9 rund.

- Głównym celem zawodów było promowanie kultury i walorów turystyczno-krajobrazowych południowego Podlasia oraz podnoszenie umiejętności szachowych i współpraca pomiędzy zaprzyjaźnionymi klubami szachowymi - wyjaśnia Wojciech Szymański z ULKS Sarnaki. Szachiści obok rozgrywek turniejowych uczestniczyli też w wycieczce stateczkiem po Bugu oraz obejrzeli spektakl "Kopciuszek" przygotowany przez GOK Sarnaki.

Cały artykuł przeczytacie w aktualnym numerze i e-wydaniu Słowa Podlasia, nr 29

 

Joanna Gąska

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
I
I 22.07.2019, 15:54
Wojciech Szymański, czego się podejmie, zamienia się w wielkie dzieło, szacunek...

Pozostałe