Łomazy: Najzdolniejsi uczniowie otrzymają stypendia

  • 22.07.2019, 12:25
  • (jlk)
 Łomazy: Najzdolniejsi uczniowie otrzymają stypendia
Do 23 lipca w urzędzie gminy można składać wnioski o stypendia pomostowe. 5 tegorocznych absolwentów szkoły ponadgimnazjalnej otrzyma 5 tys. zł. Warunkiem jest m.in. dostanie się na dzienne studia.

Po 500 zł przez 10 miesięcy otrzymają najzdolniejsi maturzyści z gminy Łomazy. Wszystko w ramach Programu Stypendiów Pomostowych realizowanego przez wójta Jerzego Czyżewskiego oraz Stowarzyszenie Społeczno-Kulturalne "Tłoka". - To już XVIII edycja programu. Gmina wraz ze stowarzyszeniem dołączyła do niego 5 lat temu. W sumie taką formę pomocy otrzymało już 20 osób, w tym roku będzie ich 5 – wyjaśnia Czyżewski.

- Chcemy docenić młodych zdolnych ludzi, którzy angażują się w życie gminy. Sam wiem, jak ciężki bywa pierwszy rok studiów, dlatego aby świeżym studentom ułatwić nowy etap życia, chętnie wspieram ich finansowo. Funduję stypendystom tzw. wkład własny w kwocie 450 zł i zachęcam do tego innych samorządowców. Uważam, że warto pomagać. Jednocześnie cieszę się, bo od lat obserwuję, jak w okresie wakacyjnym studenci wracają do gminy i włączają się w różne lokalne inicjatywy – dodaje. 

O stypendium może ubiegać się maturzysta, który ukończył szkołę ponadgimnazjalną w tym roku i został przyjęty na I rok dziennych studiów I stopnia lub dziennych jednolitych studiów magisterskich, realizowanych w polskich, akademickich uczelniach publicznych. Ponadto kandydat powinien pochodzić ze wsi lub miasta do 20 tys. mieszkańców. Fakt ten musi być potwierdzony zameldowaniem. Okres zameldowania nie może być krótszy niż 2 lata od daty ogłoszenia programu. Kolejnym kryterium jest dochód na osobę w rodzinie, wyliczony z czerwca 2019 r., który nie może przekroczyć 1 688 zł brutto.

 

 

(jlk)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe