Janów Podlaski: Przygotowania do aukcji idą poprawnie

  • 24.07.2019, 10:31
  • Paulina Chodyka
Janów Podlaski: Przygotowania do aukcji idą poprawnie
Już za niespełna trzy tygodnie rozpocznie się pięćdziesiąta, jubileuszowa aukcja Pride of Poland. Na zwołanej w czwartek, 18 lipca, w siedzibie PAP konferencji prasowej z udziałem ministra rolnictwa przedstawiono, na jakim etapie są przygotowania do święta konia arabskiego w Janowie Podlaskim.

W tym roku zarówno aukcja jak i czempionat odbywać się będą w Janowie Podlaskim w dniach 9-13 sierpnia. 41 Narodowy Pokaz Koni Arabskich Czystej Krwi honorowym patronatem objął prezydent RP Andrzej Duda. Przypomnijmy, że w zeszłym roku oba wydarzenia zostały rozdzielone, a czempionat odbywał się w Warszawie. Pozycja janowskiej stadniny i prestiż aukcji zostały też w ostatnich latach mocno zachwiane przez zmiany kadrowe, w szczególności odwołanie z funkcji prezesa Marka Treli. Przez cały rok nie cichły doniesienia o problemach finansowych janowskiej stadniny. 

- Hodowla rozwija się wbrew obawom oponentów i rozsiewanym plotkom, że z Janowa wyprzedawane są najcenniejsze konie. Konie zostały skrupulatnie wyselekcjonowane. Nie będzie żadnych ułatwień w ich nabyciu po aukcji. Jeżeli konie nie zostaną sprzedane na aukcji to przez rok nie opuszczą Polski. Nie będzie kombinowania i kupowania ze stajni z wolnej ręki – zapewniał podczas konferencji minister Ardanowski.

Cały artykuł przeczytacie w aktualnym numerze i e-wydaniu Słowa Podlasia, nr 30

 

Paulina Chodyka

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe