Biała Podlaska: Dzieci bawią się w śmietniku

  • 24.07.2019, 10:52
  • jm
Biała Podlaska: Dzieci bawią się w śmietniku
Temat braku miejsc zabawy, w którym dzieci mogłyby spędzać czas, powraca wielokrotnie. Zaniepokojeni i rozczarowani mieszkańcy dopytują, dlaczego spółdzielnie nie są w stanie zagospodarować chociaż odrobiny miejsca dla ich pociech, aby mogły się bezpiecznie bawić. - Czy dzieci mają się bawić w śmietniku? - dopytuje jedna z mieszkanek Białej Podlaskiej.

Tym razem zgłosiła się do nas mieszkanka ulicy Prostej, którą martwi problem braku miejsca do zabawy dla najmłodszych. - Na podwórku jest piach z kamieniami, a dalej śmietnik. Z kamienic obsypuje się tynk. Gdzie te dzieci mają się bawić? W śmietniku? W piachu z kamieniami? Czy przy kamienicy, aby tynk spadł na głowę? - dopytuje mieszkanka ulicy Prostej. Jak dodaje, w tej sprawie zostało już złożone pismo do Zakładu Gospodarki Lokalowej, jednak pozostało ono bez żadnej reakcji.

- Podwórka części kamienic pozostających w naszym zarządzie są piaszczyste. Mamy nadzieje, że w najbliższych latach uda nam się ten nierozwiązany od kilku dekad problem wyeliminować. Każdy sygnał o braku porządku przy nieruchomościach lub usterkach budynków jest odbierany i realizowany najpóźniej następnego roboczego dnia po zgłoszeniu - informuje Adam Wiczuk z ZGL.

Jednocześnie zapewnia, że mając na względzie potrzeby mieszkańców spółka będzie realizowała plany tworzenia bezpiecznych i odpowiadających wszelkim normom placów zabaw oraz miejsc rekreacji w oparciu o własne fundusze oraz środki zewnętrzne.

 

jm

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe