Gmina Międzyrzec Podlaski: Integrowali się przy dźwiękach ludowej muzyki

  • 28.07.2019, 07:51
  • Paulina Chodyka
Gmina Międzyrzec Podlaski: Integrowali się przy dźwiękach ludowej muzyki
Już po raz ósmy w Rogoźnicy, odbyła się "Niedziela z Folklorem", podczas której prezentowały się zespoły ludowe z terenu całego powiatu. Biesiadne i tradycyjne pieśni śpiewali nie tylko artyści na scenie, ale wraz z nimi wszyscy zgromadzeni w rogoźnickiej świetlicy goście.

"Niedziela z Folklorem" to tradycyjne, zorganizowane w tym roku już po raz ósmy spotkanie, które zapoczątkował zespół "Jutrzenka" z Rogoźnicy. Stanowi okazję do popularyzowania rodzimej kultury i ochronę przed jej zapomnieniem.

- Nie bez znaczenia jest fakt, że nasze spotkanie daje możliwość niecodziennego spędzenia wolnego czasu. Ponadto przyczynia się do integracji mieszkańców wsi, gminy, a nawet całego powiatu czy województwa, z racji przybyłych gości. Każde spotkanie jest okazją do ocalenia od zapomnienia tego, co jest najcenniejsze w naszej regionalnej kulturze, czyli śpiewu i muzyki. Folklor jest bardzo różnorodny, o czym przekonamy się, słuchając występujących dzisiaj zespołów – mówiła podczas rozpoczęcia, dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Międzyrzecu Podlaskim, Justyna Świerczewska.

Cały artykuł przeczytacie w aktualnym numerze i e-wydaniu Słowa Podlasia, nr 30

 

Paulina Chodyka

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe