Gmina Konstantynów: Uczcili dziesięciolecia strażackiego trudu [GALERIA]

  • 26.07.2019, 09:30
  • Anna Chodyka
Gmina Konstantynów: Uczcili dziesięciolecia strażackiego trudu [GALERIA]
Druhowie i zaproszeni goście świętowali 65-lecie Ochotniczej Straży Pożarnej Gnojno. Dzielni strażacy nie tylko otrzymali odznaczenia, ale mieli też okazję, by powspominać długą historię swojej jednostki. Wydarzenie swym patronatem objęło Słowo Podlasia.

Uroczystość rozpoczęła eucharystia, której przewodniczył ks. Marcin Chudzik, proboszcz parafii pw. św. Antoniego Padewskiego. Potem odbył się przemarsz pododdziału strażaków ochotników z pocztami sztandarowym, i zaproszonych gości, w rytm muzyki granej przez orkiestrę strażacką OSP Łomazy, na plac przed budynek remizy. Obecnie do jednostki należy ok. 40 druhów, stałych i wspierających, wśród nich jest również wiele młodych osób.

OSP ostała założona w 1954 r. - Pierwszym szefem został druh Stanisław Szpura, a jego zastępcą Tadeusz Hodun – mówi Jerzy Koguc, z konstantynowskiego urzędu gminy. Do pierwszych sprzętów należała ręczna sikawka, beczka na wodę, hełmy, trąbka i pochodnia podarowana przez Stefana Gołąbiewskiego. Wszystkie te przedmioty zachowały się do dziś. W pierwszym okresie istnienia OSP sprzęt pożarniczy był przechowywany w spichrzu Stanisława Madziaka. Następnie kupiono stodołę i poczyniono starania o działkę. Wreszcie wybudowano remizę.

Cały artykuł przeczytacie w aktualnym numerze i e-wydaniu Słowa Podlasia, nr 30

 

Anna Chodyka

Zdjęcia (45)

Podpięte galerie zdjęć:

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe