Łosice: Salwy armatnie na głównym placu

  • 27.07.2019, 09:05
  • Joanna Gąska
Łosice: Salwy armatnie na głównym placu
Stroje z epoki, broń czarnoprochowa, szermierka czy strzelanie z łuku to tylko niektóre z atrakcji, jakie przygotowali łosiczanom członkowie historycznego stowarzyszenia Semper Fidelis Res Publicae, którzy w sobotnie popołudnie zamienili główny plac w renesansowe miasteczko.

Można w nim było spotkać zamożnych panów, piękne renesansowe panie, a nawet Tatarów. Słowo Podlasia miało patronat nad imprezą.
Renesansowe korzenie Łosic to tytuł rekonstrukcji historycznej, jaka w sobotnie popołudnie odbyła się w parku miejskim za sprawą Semper Fidelis Res Publicae. Renesansowe miasteczko było nie lada atrakcją dla mieszkańców i gości. Podczas rekonstrukcji można było zobaczyć najczęściej spotykane sylwetki doby XVI i XVII wieku, takie jak dragon czy pludrak.

Uczestnicy przez całą sobotę mogli korzystać z przygotowanych atrakcji. Semper Fidelis Res Publicae zaprosiło łosiczan do pokoju zagadek, gdzie mieszkańcy próbowali rozwiązać serię łamigłówek, które prowadziły do zagubionego tekstu Unii Lubelskiej. Wśród drzew stanęła też diorama ze strojami do przebierania się, nie zabrakło oczywiście strzelnicy łuczniczej, szermierki na piankowe szable, wspólnego rysowania herbów i gier towarzyskich doby renesansu. 

Cały artykuł przeczytacie w aktualnym numerze i e-wydaniu Słowa Podlasia, nr 30

 

Joanna Gąska

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe