Łosice: Mieszkańcy znów zdecydują

  • 29.07.2019, 08:08
  • Joanna Gąska
Łosice: Mieszkańcy znów zdecydują
O tym, że to łosiczanie najlepiej znają swoje potrzeby, wie doskonale samorząd miasta i gminy, który już po raz kolejny wygospodarował fundusze na budżet partycypacyjny. W puli znalazło się 90 tys. zł na projekty do realizacji w przyszłym roku.

Budżet partycypacyjny, czy inaczej mówiąc, obywatelski jest narzędziem służącym zaspokajaniu potrzeb mieszkańców, które wspiera budowanie lokalnego kapitału społecznego. Od 15 lipca można zgłaszać wnioski na 2020 rok. Po raz kolejny samorząd daje mieszkańcom możliwość wskazania i wyboru inwestycji, która zostanie sfinansowana z przyszłorocznego budżetu. 

Na realizację pomysłów mieszkańców zabezpieczono w budżecie 90 tys. zł. Na projekty duże o wartości przekraczającej 6 tys. zł. przeznaczono do 80 procent wartości budżetu, a na te o wartości nieprzekraczającej 6 tys. zł. do 20 proc. wartości budżetu. Proponowane przedsięwzięcie winno spełniać określone warunki i mieścić się w kategorii zadań własnych gminy. 

Musi to być zadanie możliwe do zrealizowania w ciągu jednego roku budżetowego, natomiast w przypadku projektów wymagających lokalizacji w terenie, ma stanowić własność samorządu lub pozostawać w jego dyspozycji. Wartość przedsięwzięcia nie może przekroczyć wysokości środków przeznaczonych na realizację, a projekty muszą spełnić warunek dostępności dla wszystkich mieszkańców.

Wypełniony formularz, z podpisami poparcia przynajmniej 10 osób (mieszkańców MiG Łosice) należy złożyć w sekretariacie urzędu miasta i gminy. Formularze powinny być złożone w zamkniętej kopercie opisanej: "Budżet Obywatelski 2020" wraz z imieniem, nazwiskiem i adresem pomysłodawcy oraz nazwą projektu. Na pomysły samorząd czeka do 5 sierpnia.

 

Joanna Gąska

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe