Biała Podlaska: Nieuczciwy znalazca

  • 26.07.2019, 08:47
  • jm
Biała Podlaska: Nieuczciwy znalazca
23-latek z Białej Podlaskiej jest podejrzany o przywłaszczenie znalezionego portfela z pieniędzmi i dokumentami. Policjanci ustalili, że sprawca usiłował zapłacić za zakupy jedną ze znalezionych wewnątrz kart, następnie spalił portfel.

W minioną sobotę, 20 lipca, do bialskiej komendy zgłosił się mieszkaniec powiatu. Oświadczył, że na jednej ze stacji paliw na terenie miasta nieznany sprawca przywłaszczył zagubiony przez niego portfel. Wewnątrz było niemal tysiąc złotych, karty bankomatowe, dokumenty oraz element złotej biżuterii. Z relacji mężczyzny wynikało, że portfel wypadł mu kiedy ten wsiadał do samochodu. Zgłaszający dodał, że sprawca usiłował zapłacić jedną z kart, za zakupy dokonane na stacji paliw. Z relacji zgłaszającego wynikało, że nie zrobił tego z uwagi na brak środków na koncie. Łączna wartość strat została oszacowana przez pokrzywdzonego na kwotę ponad 1500 zł.

Kryminalni ustalili, że zdarzenie zostało zarejestrowane przez kamery na stacji. Widać na nim jak sprawca podnosi portfel, a po tym usiłuje zapłacić za swoje zakupy jedną ze znajdujących się tam kart. Funkcjonariusze jeszcze tego samego dnia ustalili personalia mężczyzn podejrzewanych o przywłaszczenia portfela. Okazało się, że są to dwaj mieszkańcy Białej Podlaskiej w wieku 22 i 23-lat.

W trakcie przeszukania auta jednego z nich, policjanci odnaleźli element złotej biżuterii należący do pokrzywdzonego. Funkcjonariusze ustalili również, że po całym zdarzeniu portfel wraz z dokumentami został spalony na terenie lotniska. 22-latek odpowie za przywłaszczenie mienia, a 23-latek poza przywłaszczeniem mienia, również za usiłowanie kradzieży z włamaniem na rachunek bankowy jak też za zniszczenie dokumentów. 

 

jm

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe