Gmina Czemierniki: O krok od tragedii

  • 30.07.2019, 09:20
  • jm
Gmina Czemierniki: O krok od tragedii
Wyjątkowym brakiem wyobraźni wykazał się 44-letni mieszkaniec gminy. Próbował nogami osunąć zboże w zbiorniku kombajnu w trakcie jego pracy. Za późno zauważył, że jego nogi są wciągane przez maszynę. Dzięki pomocy drugiego rolnika, mężczyzna ocalił życie.

Zdarzenie miało miejsce w sobotę, 27 lipca. 44-letni kombajnista wykonywał prace polowe związane z koszeniem zboża. W pewnym momencie nie wyłączając silnika w kombajnie zaczął nogami osuwać zastałe zboże.

- Wtedy jeden z ruchomych elementów urządzenia zaczepił za odzież wierzchnią mężczyzny i zaczął wciągać jego nogi. Krzyk mężczyzny sprawiły, że na pomoc przybiegł pracujący w pobliżu inny rolnik, który natychmiast wyłączył silnik maszyny - informuje Piotr Mucha, oficer prasowy radzyńskiej KPP.

By wydobyć unieruchomioną nogę, trzeba było wezwać na pomoc strażaków. Mężczyzna z obrażeniami kończyn dolnych trafił do szpitala. Poszkodowany był trzeźwy, co potwierdzili policjanci. - Miał wiele szczęścia, bo gdyby nie szybka reakcja innych osób z pewnością straciłby życie - dodaje Piotr Mucha.

 

jm

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe