Biała Podlaska: Mieszkańcy zadecydują, jak podzielić 1,6 mln zł

  • 30.07.2019, 11:36
  • Justyna Madan
Biała Podlaska: Mieszkańcy zadecydują, jak podzielić 1,6 mln zł
19 z 28 projektów, po ocenie formalnej zakwalifikowało się do głosowania w czwartej edycji budżetu obywatelskiego. Większość to pomysły i propozycje, które pojawiają się co roku - place zabaw, remonty ulic i chodników czy boiska. Pojawiło się jednak też kilka nowych projektów, m.in. wybieg dla psów czy pomnik upamiętniający ofiary zbrodni hitlerowskiej.

Do czwartej edycji budżetu partycypacyjnego wpłynęło łącznie 28 projektów mieszkańców. Wśród nich znalazło się 7 pomysłów na projekty rekreacyjne, w tym place zabaw i boiska, 3 parkingi, skate park, 6 chodników, 2 ścieżki rowerowe, wybieg dla psów z placem zabaw, pomnik upamiętniający ofiary zbrodni hitlerowskiej, trasa do nordic walking oraz tężnia solankowa.

Wśród nieszablonowych projektów, znalazł się m.in. wybieg dla psów przy schronisku dla bezdomnych zwierząt "Azyl" oraz rewitalizacja terenów zielonych. - Na pomysł wpadliśmy już jakiś czas temu, ale przeszkodą były finanse. Teraz mamy nadzieję, że nasze marzenie się spełni. Byłby to pierwszy psi wybieg w Białej. Szkoda, że nie podążamy za trendami innych miast, gdzie takich wybiegów jest coraz więcej. Siedlce mają ich kilka - mówi Aneta Hetmańczyk, prezes stowarzyszenia przyjaciół zwierząt "Azyl".

Głosowanie rozpocznie się 29 sierpnia. 

Cały artykuł przeczytacie w aktualnym numerze i e-wydaniu Słowa Podlasia, nr 31

 

Justyna Madan

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe