Gmina Łomazy: Szkoła na razie bez dyrektora

  • 31.07.2019, 10:07
  • (jlk)
Gmina Łomazy: Szkoła na razie bez dyrektora fot. SP w Huszczy
Konkurs na dyrektora Szkoły Podstawowej w Huszczy nie został rozstrzygnięty. Na stanowisko kandydowała Dorota Pawłowska, która od 1 września 2017 r. pełniła w placówce tę funkcję. Od początku konkurs wywoływał spore emocje.

Pierwotnie kandydaci mogli składać podania od 14 maja do 7 czerwca 2019 r. Początkowo Dorota Pawłowska nie deklarowała chęci wzięcia udziału w procesie rekrutacyjnym. Zdanie zmieniła dopiero, kiedy grono pedagogiczne, uczniowie szkoły oraz rodzice poprosili ją o to osobiście. Dodatkowo zadowoleni z jej pracy nauczyciele wysłali pismo do wójta, w którym napisali, że pani Pawłowska przyczyniła się do rozwoju placówki i tchnęła w stare szkolne mury życie. Do pisma dołączyli pozytywną opinię o pani dyrektor zatwierdzoną uchwałą rady pedagogicznej z 29 kwietnia 2019 r. 

– Wzruszona pani Pawłowska nie odmówiła prośbom, ale wtedy okazało się, że nie zdąży dopełnić formalności, gdyż nie posiada tzw. oceny z kuratorium. W związku z tym nauczyciele i rodzice uczniów huszczańskiej szkoły wystosowali pismo do wójta Jerzego Czyżewskiego o przedłużenie terminu składania ofert do komisji konkursowej - mówi Andrzej Wiński, przewodniczący rady gminy Łomazy.

Cały artykuł przeczytacie w aktualnym numerze i e-wydaniu Słowa Podlasia, nr 31

 

(jlk)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe