Biała Podlaska: Chciała ławkę, zamontowali stojak

  • 01.08.2019, 08:07 (aktualizacja 02.08.2019, 14:27)
  • jm
Biała Podlaska: Chciała ławkę, zamontowali stojak
Pani Halina, przez protezę w kolanie, ma problemy z chodzeniem. Trudność sprawiają jej najdrobniejsze czynności. Marzyła o ławeczce pod blokiem, dzięki której mogłaby spędzić trochę czasu na świeżym powietrzu. Napisała w tej sprawie do Zakładu Gospodarki Lokalowej. Ten jednak zamiast ławek instaluje stojaki na rowery.

Pani Halina mieszka w bloku przy ul. Sidorskiej 27. - Mam orzeczenie o niepełnosprawności, jestem trwale niezdolna do samodzielnej egzystencji - opowiada kobieta i pokazuje dużą bliznę na nodze. - Mam protezę w kolanie, problemy z robieniem zakupów. Ledwo chodzę - dodaje. 

Kobieta marzyła o ławeczce pod blokiem, dzięki której mogłaby spędzić trochę czasu na świeżym powietrzu, ponieważ w jej mieszkaniu nie ma balkonu. Pod koniec kwietnia napisała w tej sprawie do miejskiej spółki. Poprosiła też o zamontowanie poręczy przy zejściu do piwnicy.

Odpowiedź otrzymała po około dwóch tygodniach. "Informuję Panią, że po rozmowie z zarządem Wspólnoty Mieszkaniowej wykonanie poręczy do zejść w piwnicy zostało zlecone. W kwestii zakupu i montażu ławek przy budynku, właściciele nie przegłosowali stosownych uchwał, w roku obecnym będą zamontowane stojaki na rowery" napisał w piśmie z 14 maja prezes Zakładu Gospodarki Lokalowej w Białej Podlaskiej, Wojciech Chilewicz.

- Budynek przy ul. Sidorskiej 27 jest własnością Wspólnoty Mieszkaniowej Nieruchomości przy ul. Sidorskiej 27. Właściciele na zebraniu rocznym nie wyrazili zgody na zakup i postawienie ławki, podjęli jedynie uchwałę dotyczącą zakupu stojaków rowerowych, które zostały już zamontowane. Zakład Gospodarki Lokalowej będzie realizował niezwłocznie, tak jak dotychczas, każdą uchwałę, w tym te zobowiązujące nas do zakupu i montażu ławek przy nieruchomości - napisał nam w mailu Adam Wiczuk, dyrektor ZGL. 

Wszystko wskazuje więc na to, że pani Halina o ławeczce pod blokiem nadal będzie mogła tylko pomarzyć...

jm

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe