Powiat łosicki: Czystsze powietrze i nowy sprzęt strażacki

  • 01.08.2019, 08:27
  • Joanna Gąska
Powiat łosicki: Czystsze powietrze i nowy sprzęt strażacki
Pieniądze na działania związane z ochroną powietrza trafią do Łosic z samorządu województwa mazowieckiego. Dzięki temu zostaną uzupełnione nasadzenia na terenie skweru miejskiego. Wsparcie finansowe na zakup sprzętu, wozów strażackich, umundurowania oraz remonty strażnic otrzymają też strażacy ochotnicy w powiecie.

Blisko 50 tys zł wsparcia na działania związane z ochroną powietrza trafi do Łosic z samorządu województwa mazowieckiego. To pilotażowy program, którego celem jest polepszenie jakości powietrza na Mazowszu. O pomoc mogły ubiegać się gminy wiejskie, miejskie i wiejsko-miejskie.

W tegorocznej pierwszej edycji złożonych zostało 119 wniosków. Wsparcie otrzymało 110 projektów. W sumie na ich realizację z budżetu Mazowsza przeznaczone zostaną 4,8 mln zł. W Łosicach dzięki temu zostaną uzupełnione nasadzenia na terenie skweru miejskiego. Umowy na realizację projektów podpisano 17 lipca.

Ale to nie wszystko, gdyż do powiatu trafią też pieniądze z programu "Pomoc Finansowa dla Miast i Gmin na Zakup Sprzętu Przeciwpożarowego".

Cały artykuł przeczytacie w aktualnym numerze i e-wydaniu Słowa Podlasia, nr 31

Joanna Gąska

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe