Międzyrzec Podlaski: Pracownia tomograficzna i e-usługi

  • 02.08.2019, 09:00
  • Paulina Chodyka
Międzyrzec Podlaski: Pracownia tomograficzna i e-usługi
Szpital powiatowy mimo finansowych zawirowań właśnie zakończył realizację dwóch projektów, które ułatwią pacjentom dostęp do specjalistycznych badań i pozwolą m.in. na sprawdzenie historii choroby przez internet. Otwarto bowiem pracownię tomograficzną oraz wdrożono w międzyrzeckiej placówce e-usługi.

Umowę o uruchomieniu pracowni tomograficznej kierownictwo placówki podpisało z urzędem marszałkowskim w październiku 2018 r. Inwestycja za 1 387 750 złotych została w większości sfinansowana z Regionalnego Programu Operacyjnego w ramach projektu "Wsparcie infrastruktury ochrony zdrowia – zakup wyposażenia do SPZOZ w Międzyrzecu Podlaskim" oraz funduszy własnych powiatu w kwocie ponad 400 tys. złotych. Dzięki temu pacjenci nie będą już przewożeni na takie badania do Białej Podlaskiej, Siedlec czy Radzynia.

W ramach drugiego projektu o nazwie "Poprawa dostępności świadczeń zdrowotnych poprzez wdrożenie e-usług w SPZOZ w Międzyrzecu Podlaskim" dokonano informatyzacji lecznicy. Projekt zakładał kompleksową modernizację informatyczną, rozbudowę świadczeń i e-usług dla pacjentów m.in. e-rejestrację, e-powiadomienie, e-recepty, e-dokumentację medyczną. Usprawniony został system zapisywania pacjentów do specjalistów, sprawdzania wyników badań, dostęp do historii leczenia.

 

Paulina Chodyka

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe