Poza prawem: Bialski wątek w sprawie międzynarodowych oszustw

  • 06.08.2019, 10:10
  • Marcin Kozarski
Poza prawem: Bialski wątek w sprawie międzynarodowych oszustw
Mieszkaniec powiatu bialskiego znalazł się wśród zamieszanych w sprawę narażenia Skarbu Państwa na uszczuplenia w podatku VAT w łącznej kwocie ponad 70 mln zł. Śledztwo w sprawie działającej na terenie całej Polski oraz poza jej granicami zorganizowanej grupy przestępczej od wielu miesięcy prowadzi Prokuratura Regionalna w Warszawie we współpracy z Centralnym Biurem Śledczym Policji oraz Mazowieckim Urzędem Celno-Skarbowym.

Do pierwszych zatrzymań 17 członków grupy, zajmującej się fikcyjnym obrotem urządzeniami elektronicznymi doszło jeszcze w grudniu ubiegłego roku. Obecnie zarzuty ogłoszono już 26 osobom, spośród których 5 jest aresztowanych. - Wobec pozostałych stosowane są poręczenia majątkowe, zakazy opuszczania kraju oraz dozory policji, połączone z zakazem kontaktowania się ze wskazanymi osobami - informuje prokurator Agnieszka Zabłocka-Konopka, rzeczniczka warszawskiej prokuratury.

Ze względu na dobro postępowania nie udziela ona już jednak żadnych innych szczegółowych danych. Nie podaje nawet personaliów, ani miejsca zamieszkania podejrzanych. - Z racji obowiązującej tajemnicy śledztwa oraz dobra dalszych działań procesowych, jakiekolwiek bliższe informacje nie mogą być obecnie ujawniane – wyjaśnia Agnieszka Zabłocka-Konopka. Nam jednak udało się ustalić, że wśród osób zamieszanych w sprawę znalazł się również mieszkaniec bialskiego powiatu.

Cały artykuł przeczytacie w aktualnym numerze i e-wydaniu Słowa Podlasia, nr 32

 

Marcin Kozarski

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe