Gmina Konstantynów: Ksiądz nie będzie sprzedawał lodów

  • 06.08.2019, 12:18
  • Anna Chodyka
Gmina Konstantynów: Ksiądz nie będzie sprzedawał lodów
Ks. Marcin Chudzik, by zebrać fundusze na remont dwóch kościołów w Starym Bublu i Gnojnie najpierw za pomocą facebooka sprzedawał wykonywane przez siebie skarpety z włóczki. Przyszło lato, na skarpety popyt zmalał, więc ksiadz postanowił sprzedawać lody. Tu jednak wkroczył sanepid. Pracownicy Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Białej Podlaskiej zapowiedzieli kontrolę. Kapłan stwierdził, iż robienie smakołyków mu się nie opłaca, jeżeli będzie musiał spełnić wszystkie wymogi.

– Gdybyśmy chcieli produkować lody spełniając wszystkie wymagania, to koszty przekroczyłyby to, co moglibyśmy zebrać. Jest możliwość, że zgłoszę się w przyszłym roku i złoże powiadomienie, iż taką sprzedażą się będę zajmować, wówczas przyjedzie sanepid i sprawdzi warunki. Dowiedziałem się imprezy cykliczne trzeba zgłaszać do sanepidu. Dlatego będę musiał wymyślić coś innego – mówi ks. Marcin Chudzik.

– O tym, że ks. Chudzik prowadzi produkcję i sprzedaż żywności dowiedzieliśmy się z doniesień medialnych, później wpłynęła też skarga, ale już po naszej interwencji. Postanowiliśmy sprawdzić czy spełnione są wszystkie wymagania, gdyż produkcja lodów należy do tych wysokiego ryzyka. Ponieważ wykorzystywany jest w niej nabiał i jaja, chociaż same nie są niebezpieczne to jednak na ich powierzchni mogą znajdować się szkodliwe substancje. Interweniowaliśmy, gdyż ksiądz miał robić to cyklicznie – wyjaśnia Marcin Nowik dyrektor PSSE w Białej Podlaskiej.

Fundusze na remont kościoła można przekazać na konto: Parafia Rzymskokatolicka pw. św. Antoniego Padewskiego w Gnojnie, Gnojno 47, 21-543 Konstantynów, nr rachunku: 56 2130 0004 2001 0795 3508 0001, tytułem: Darowizna – Zbiórka dla Jana.

Cały artykuł przeczytacie w aktualnym numerze i e-wydaniu Słowa Podlasia, nr 32

Anna Chodyka

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe