Zapowiada się wyborcze starcie: Haidar kontra Stefaniuk

  • 07.08.2019, 10:16
  • Joanna Danielewicz
Zapowiada się wyborcze starcie: Haidar kontra Stefaniuk
Ubiegły tydzień w życiu politycznym zdominowały informacje dotyczące liderów list wyborczych do Sejmu Koalicji Obywatelskiej. W naszym okręgu bialsko – chełmskim (nr 7) na czele tej formacji stanie Riad Haidar, człowiek od zawsze kojarzony i związany z lewicą. Na rzecz swojego startu ze szczytu listy KO musiał jednak ze swej przynależności partyjnej zrezygnować, bo SLD z Koalicją do wyborów nie idzie. Tymczasem PiS ogłosiło, że ma już kompletne listy we wszystkich okręgach. Kandydatów zaprezentuje tuż po tym, jak wyznaczony zostanie termin wyborów parlamentarnych. Na liście bialsko - chełmskiej PiS znajdzie się prawdopodobnie Dariusz Stefaniuk, wicemarszałek województwa.

Jedynki na listach w poszczególnych okręgach wyborczych od kilkunastu dni nie są już tajemnicą w PiS. Prezes ogłosił je w połowie lipca. Wiadomo, że w okręgu 7, z pierwszego miejsca na liście wystartuje wicepremier Jacek Sasin. Na informację, jaką odpowiedź na tę propozycję przygotowała główna partia opozycyjna, czekaliśmy dwa kolejne tygodnie. We wtorek 30 lipca na temat jedynek do Sejmu wypowiedział się na konferencji prasowej lider Koalicji Obywatelskiej, Grzegorz Schetyna. – W okręgu chełmskim, listę poprowadzi bardzo popularny lekarz, samorządowiec i społecznik Riad Haidar, który przybył do nas z Sojuszu Lewicy Demokratycznej – poinformował Schetyna. I nie byłoby w tym zaskoczenia, gdyby nie fakt, że kilka dni wcześniej oficjalnym stał się fakt rezygnacji SLD ze wspólnego startu pod szyldem KO i pójście do wyborów w lewicowym bloku z Wiosną i Razem.

W drugiej połowie lipca Prawo i Sprawiedliwość zorganizowało konwencję w Chełmie. W spotkaniu uczestniczył prezes Jarosław Kaczyński, który zabierając głos, poświęcił parę słów tym, którzy reprezentują okręg chełmski. Podzielił go na trzy filary. 

Pierwszy to Chełm, którego twarzą, jak i twarzą całej listy ma być Jacek Sasin. Prezes wymienił również nazwisko Sławomira Zawiślaka, jako reprezentanta ziemi zamojskiej, by następnie wywołać Dariusza Stefaniuka. – No i oczywiście Biała Podlaska i prezydent, bo tytuły zachowuje się dożywotnio, prezydent Dariusz Stefaniuk. Bardzo dużo tam zrobił. Bardzo dużo zrobił dla tego miasta. Jeszcze bardzo wiele przed nim i na pewno wiele zdziała, także w parlamencie – charakteryzował możliwości Stefaniuka prezes, kończąc tę część wystąpienia apelem: - Poprzyjcie ich.

Cały artykuł przeczytacie w aktualnym numerze i e-wydaniu Słowa Podlasia, nr 32

 

Joanna Danielewicz

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe