Trzecia liga otwarta dla Podlasia! [AKTUALIZACJA]

  • 07.08.2019, 10:43
  • Arkadiusz Kielar
Trzecia liga otwarta dla Podlasia! [AKTUALIZACJA] Arkadiusz Kielar
Piłkarze Podlasia Biała Podlaska mogą grać w najbliższym sezonie w trzeciej, a nie czwartej lidze! Wszystko to ze względu na to, że do trzecioligowych rozgrywek nie przystąpi Soła Oświęcim.

Jak informowaliśmy, start Soły w trzeciej lidze stał pod ogromnym znakiem zapytania, bo klub z Oświęcimia ma wielkie kłopoty finansowe. Teraz prezes Soły Krzysztof Pękala potwierdził nam, że oświęcimska drużyna wycofuje się z udziału w trzeciej lidze. Miejsce Soły może więc zająć Podlasie, które oficjalnie spadło w ostatnim sezonie do czwartej ligi.

- Nasz zespół nie przystępuje do rozgrywek trzeciej ligi - mówi Krzysztof Pękala. - Ze względu na brak środków. Mieliśmy jeszcze jedno ważne spotkanie we wtorek, ale bez rezultatu. Wszystko to dzieje się w stulecie naszego klubu. Nie upada jednak klub, a tylko następuje zawieszenie drużyny seniorów do przyszłego roku. W kolejnym sezonie będziemy mogli przystąpić do rozgrywek w klasie okręgowej. Nasze miejsce w trzeciej lidze zajmie Podlasie? To już nie moja sprawa, jest mi to zupełnie obojętne, mnie martwi to co dzieje się z Sołą, a nie to kto nas zastąpi w trzeciej lidze.

Do Podlasia dotarła już oficjalna informacja o wycofaniu się Soły z Lubelskiego Związku Piłki Nożnej, który prowadzić będzie w najbliższym sezonie rozgrywki w grupie 4 trzeciej ligi. Decyzję o tym, czy przystąpić do trzecioligowych rozgrywek trzeba jednak w bialskim klubie podjąć szybko, a to nie takie proste. - Jako trener w ogóle sobie nie wyobrażam, żebyśmy w takiej sytuacji mogli nie zagrać w nowym sezonie w trzeciej lidze - mówi Przemysław Sałański, trener Podlasia. - Jeżeli przystąpimy do trzecioligowych rozgrywek, to na pewno zwrócimy się do Lubelskiego ZPN o przełożenie przynajmniej pierwszych dwóch naszych spotkań.   

Szkoleniowiec Podlasia miał informacje, że decyzję o przystąpieniu do trzecioligowych rozgrywek przez nas zespół należy podjąć w bialskim klubie dzisiaj do godziny 13. Po rozmowie z Lubelskim ZPN prezes MKS Podlasie Karol Filipek poinformował nas jednak, że bialczanie mają czas do jutra do godziny 12. Czy Podlasie przystąpi do trzecioligowych rozgrywek? - Musimy z chłodną głową głęboko przeanalizować, czy jesteśmy w stanie to udźwignąć finansowo, organizacyjnie i sportowo, podejść do tego przede wszystkim racjonalnie - mówi Karol Filipek. - Nie można tego zrobić na „hurra”, a w październiku nie mieć pieniędzy na dalsze funkcjonowanie. Bo to nie jest decyzja czy kupić bułkę z dżemem czy z kremem. Z zawodnikami jesteśmy umówieni na kwoty na czwartą ligę. Trzeba wszystko policzyć, przedyskutować i przeanalizować, spotkamy się też na dzisiejszym treningu z piłkarzami i trenerami. Na odpowiedź dla Lubelskiego ZPN mamy czas do jutra.   

 

Arkadiusz Kielar

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
bolek
bolek 07.08.2019, 11:26
I po gwinta ta 4 liga, skoro znów będzie "walka" o utrzymanie, jakim składem Podlasie zagra ?!?!?

Pozostałe