Międzyrzec Podlaski: Nie ma pieniędzy na obwodnicę

  • 07.08.2019, 11:46 (aktualizacja 07.08.2019, 12:04)
  • Paulina Chodyka
Międzyrzec Podlaski: Nie ma pieniędzy na obwodnicę
Prace nad wschodnią obwodnicą miasta opóźniają się. Powodem jest brak funduszy zabezpieczonych na tę inwestycję przez urząd marszałkowski. Dodatkowo, w pierwszym kwartale roku miał ruszyć przetarg na wykonanie dokumentacji projektowej, jednak w tym roku nie ma raczej na to szans.

Zarząd Dróg Wojewódzkich w Lublinie poinformował, że sytuacja finansowa budżetu województwa uniemożliwia wykonanie szeregu inwestycji na drogach wojewódzkich. Z tego względu w Wieloletniej Prognozie Finansowej Województwa Lubelskiego na lata 2019-2034 nie zostały zabezpieczone środki na zrealizowanie przedsięwzięcia, jakim jest obwodnica wschodnia Międzyrzeca Podlaskiego. - Mamy już prawomocną decyzję środowiskową. Jesteśmy na etapie uruchamiania procedury przetargowej na wykonanie dokumentacji – mówił ówczesny marszałek województwa Sławomir Sosnowski. 

Po październikowych wyborach nastąpiła zmiana na tym stanowisku i w strukturze całego sejmiku, a inwestycja nadal jest na tym samym etapie. ZDW na swoich stronach informował, że w kwietniu miał ruszyć przetarg na projekt drogi. Tak się jednak nie stało. - Do tej pory opracowano koncepcję programową oraz uzyskano decyzję środowiskową – mówi Szczepan Jagiełło z Urzędu Marszałkowskiego w Lublinie. Można więc ogłaszać przetarg na wykonanie dokumentacji, obecnie jest to jednak niezasadne, bo nie ma pieniędzy na realizację robót.

Cały artykuł przeczytacie w aktualnym numerze i e-wydaniu Słowa Podlasia, nr 32

 

Paulina Chodyka

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Tomi
Tomi 08.08.2019, 10:49
Przy nastepnych wyborach bedzie. Poparcia nie bedzie...
Wkurw
Wkurw 07.08.2019, 17:07
Trzeba naobiecywać przed wyborami a potem wygaszać te obietnice. Za miske ryzu lidzie maja pracowac, wiadomo
zdzisław
zdzisław 07.08.2019, 16:48
Nie ma to jak zrobić wcześniej szum nad tym na co nie ma pieniędzy.. Niech zdobędą kasę a dopiero potem ogłaszają tak na przyszłość.

Pozostałe