Co z kanalizacją we wsi Biała?

  • 08.08.2019, 08:01
  • ​​​​​​​Joanna Danielewicz
Co z kanalizacją we wsi Biała?
Zmiany w ustawie budżetowej gminy, zaproponowane radnym podczas ostatniej sesji rady, zaniepokoiły opozycję. Radna Elżbieta Pieśko twierdzi, że po raz kolejny okrojony zostaje budżet przeznaczony na kanalizację w Białej, a wieś potrzebuje również innych mediów, o których gmina nie myśli.

 

- Od 2016 roku ciągle słyszymy o kanalizacji w Białej. Teraz zdejmujemy ostatnie środki z tej inwestycji. Nie mamy gazu, światłowodu ani kanalizacji. O ile wiem,  w maju zarząd dróg krajowych zwrócił się do gminy o wydanie warunków technicznych przebudowy mediów, będących w zarządzie gminy. Z tego co wiem, gmina nie odpowiedziała. Czy gmina ma zamiar zabezpieczyć nam przebudowę mediów przed wybudowaniem S19? – dopytywała na sesji rady, radna Elżbieta Pieśko. - Liczyłam na to, że środki dziś przeznaczane na inne cele, będą przekazane na projektowanie przepustów. Miały być one zabezpieczone przed budową drogi ekspresowej.

Jej klubowy kolega Ryszard Król zastanawiał się natomiast, czy nie należy rozdzielić zapisów w projekcie zmian budżetowych, tak, by przeniesienie pieniędzy z kanalizacji w Białej głosować oddzielnie. - Jestem przeciw tej poprawce, ale za innymi, choćby za drogą w Bedlnie. Głosowanie tego w bloku utrudnia wyrażenie zdania – tłumaczył radny Król.

Cały artykuł przeczytacie w aktualnym numerze i e-wydaniu Słowa Podlasia, nr 32

​​​​​​​Joanna Danielewicz

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe