Sportowa sobota w Sosnówce!

  • 08.08.2019, 08:42
  • Paulina Pietrzak
Sportowa sobota w Sosnówce!
Sobotnie popołudnie w Sosnówce rozpoczęło się dla wielu mieszkańców, ale także przyjezdnych, w sportowym, rodzinnym stylu. Już po raz ósmy, w tym miejscu, rozpoczął się Powiatowy Rajd Rowerowy im. Józefa Ignacego Kraszewskiego. Słowo Podlasia objęło patronat medialny nad tym wydarzeniem.

Trasa rajdu rowerowego rozpoczęła się w Sosnówce, a zakończyła w Romanowie. Program wydarzenia był bogaty w rozmaite atrakcje, takie jak: konkursy oraz nagrody dla najmłodszego, a także najstarszego uczestnika imprezy oraz ognisko z kiełbaskami, w którym mógł wziąć udział każdy uczestnik imprezy.

- Rajd jest organizowany po raz ósmy. Bierze w nim udział, tradycyjnie, około 160 osób. Wydarzenie jest rajdem, a nie wyścigiem, dlatego wszyscy jadą spokojnym tempem, nikt się nie śpieszy. W tym roku jego długość wyniosła 44 km. Trasa wiedzie po gminie Sosnówka, ale także przez gminę Tuczna i gminę Łomazy – mówi Jolanta Mikulska, dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Sosnówce.

Wydarzenie zyskuje coraz większe zainteresowanie. Wspólnie bawić się przyjeżdżają tu bowiem nawet osoby ze Świdnika oraz Lublina. - Dodatkowo jest to impreza rodzinna, w której nie ma podziału na kategorie. Każdy kto staje na starcie jest od razu zwycięzcą – informuje wójt, Marcin Babkiewicz.

 

 

Paulina Pietrzak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe