Międzyrzec Podlaski: Mieszkańcy oburzeni wynikami kontroli

  • 08.08.2019, 09:26
  • Paulina Chodyka
Międzyrzec Podlaski: Mieszkańcy oburzeni wynikami kontroli
Podczas dwugodzinnej kontroli funkcjonariusze WITD nie stwierdzili przejazdu ciężarówek na czterech jedynych drogach dojazdowych do największych zakładów przemysłowych w mieście. Jak więc możliwe, że mimo rzekomego braku ruchu ciężkich pojazdów parkingi przy zakładach są pełne tirów, a mieszkańcy wciąż muszą drżeć o swoje bezpieczeństwo i stan budynków? - To jawna kpina z nas i władz miasta, którzy zwrócili się z prośbą o pomoc do inspektoratu – mówią oburzeni mieszkańcy ulicy Kościuszki.

Wracamy do tematu, który już poruszaliśmy na łamach naszego tygodnika. Chodzi o skargi mieszkańców na kierowców samochodów ciężarowych, którzy rażąco łamią przepisy ruchu drogowego poprzez m.in. przekraczanie dopuszczalnej prędkości. W ten sposób niszczą nawierzchnię ulic, a poprzez drgania także budynki. Tworzą też niebezpieczeństwo dla innych użytkowników dróg. Zdarza się też, że towar, który wiozą nie jest odpowiednio zabezpieczony.

W imieniu mieszkańców ulic: Siteńskiej, Kościuszki, Partyzantów oraz Kolejowej interpelację złożyła radna Izabela Trochymiak. Władze miasta z kolei wystosowały pismo do WITD z prośbą o przeprowadzenie kontroli na wspomnianych ulicach i ewentualne ukaranie nieprzestrzegających prawa kierowców. Inspektorzy pojawili się i dokonali "czynności obserwacyjnych". Jednak podczas kontroli... nie stwierdzili ruchu ciężarówek, mimo, że ulice stanowią jedyne drogi dojazdowe do większości zakładów produkcyjnych na terenie miasta, a parkingi przed siedzibami firm codziennie są przepełnione czekającymi na rozładunek tirami. Dodatkowo, "z uwagi na gęstą zabudowę i wąskie jezdnie kontrolujący stwierdzili, iż na wskazanych ulicach brak jest odpowiednich miejsc do bezpiecznego zatrzymania pojazdu i przeprowadzenia kontroli".

Cały artykuł przeczytacie w aktualnym numerze i e-wydaniu Słowa Podlasia, nr 32

 

Paulina Chodyka

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
turysta
turysta 09.08.2019, 10:01
niech wysla straz miejska i cieciow z parkingow ktorzy wlepiaja mandaty za niewykupiony bilet parkingowy zamiejscowym kierowcom bo zdarza sie ze wiezdzaja i nie zauwrza znaku wysoko zamontowanego ze to strefa platnego parkowania wladze miedzyrzeca pewno nosza wysoko glowy zwykly czlowiek buli za znaki powieszone na wysokosci pirwszego pitra prawde3 mowiac nie ma w przepisach na jakiej wysokosci ma byc umieszczony znak wiec stosuje sie pulapki a co kasa musi plynac z kierowcow szczegolnie zamijscowych chetnie widzalbym dodatek piniezny dla wladz miasta 50 zl. cwaniaczkowego za mandaty parkingowe pozdrawiam szczegolnie wladze miedzyrzeca
ChP
ChP 09.08.2019, 09:28
A co mają samolotami latać. Ciekawe że tylko ciężarówki łamią przepisy, na osobówki się nie zwraca uwagi! A prędkość to wzrokiem mierzycie !?
Ja
Ja 09.08.2019, 08:16
Non stop jeżdżą tam tiry kontrol była ale jakiś ślepy ja prowadził ha ha

Pozostałe