Olszanka: Lepili pierogi i wili wianki

  • 09.08.2019, 09:00
  • Joanna Gąska
Olszanka: Lepili pierogi i wili wianki
Nauka szycia, wspólne lepienie pierogów, wicie wianków czy zabawa farbą w sprayu to tylko niektóre z atrakcji jakie czekały na dzieci biorące udział w projekcie "Wakacje w Bibliotece".

Zorganizowane przez Gminną Bibliotekę Publiczną warsztaty zgromadziły wielu uczestników, a zaproponowane zajęcia stały się doskonałą alternatywą na wypełnienie dzieciom czasu wolnego.

- Pierwszy i drugi dzień zajęć poświęciliśmy szyciu. Rozpoczęliśmy naukę od przyszywania guzików. Później przeszliśmy do szycia maskotek, przy wykorzystywaniu różnorodnych tkanin - relacjonuje kierownik GBP, Małgorzata Chraniuk.Warsztaty poprowadziła Ewa Mikiciuk wspólnie z Zofią Romaniuk. 

Trzeci dzień upłynął pod znakiem wspólnego lepienia pierogów z serem i borówką, oraz wicia wianków. Nie zabrakło również super zabawy ze slime. Były warsztaty plastyczne z Eweliną Siemieniuk i zabawa z farbą w sprayu. Później przyszła pora na robienie pocztówek z wakacji i flakoników z butelek po soczku.

Na warsztatach pocztówkowych, które poprowadziła Olga Jaszczuk, uczestnicy używali maszynki BIG SHOT - handmade. Podczas ostatniego dnia wakacyjnych zajęć odbyły się warsztaty decoupage poprowadzone przez Izę Postrzygacz. 

Inicjatywa biblioteki spotkała się z dużym zainteresowaniem najmłodszych mieszkańców gminy. Codziennie w zabawie uczestniczyła spora grupka dzieci.

 

Joanna Gąska

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe