Powiat łosicki: Nowoczesne pracownie dla trzech szkół

  • 09.08.2019, 10:21
  • Joanna Gąska
Powiat łosicki: Nowoczesne pracownie dla trzech szkół
121 tys. zł z budżetu Mazowsza trafi do trzech gmin. Dofinansowanie przeznaczone będzie na podniesienie efektywności i komfortu nauczania informatyki i języków obcych. Dzięki pieniądzom w Starych Szpakach powstanie pracownia informatyczna, natomiast istniejąca w Górkach pracownia przejdzie modernizację. Szkoła Podstawowa nr 2 w Łosicach wzbogaci się z kolei o nowoczesną pracownię językową.

Na realizację programu wspierającego rozwój placówek oświatowych samorząd Mazowsza przeznaczył aż 5 mln zł. Pieniądze mogą zostać spożytkowane na modernizacje i tworzenie nowych pracowni informatycznych i językowych, zakup sprzętu komputerowego oraz  oprogramowania. W tym roku w ramach działania wpłynęły 252 wnioski, a na dofinansowanie może liczyć aż 115 beneficjentów z całego Mazowsza. Dzięki programowi dzieci i młodzież zyskają nową pracownię informatyczną, a także będą mogły zdobywać nowe, interesujące umiejętności.

Z Mazowieckiego Programu Dofinansowania Pracowni Informatycznych i Językowych do gmin powiatu łosickiego trafi łącznie 121 tys. zł. Gmina Stara Kornica otrzyma 46 tys. zł na pracownię informatyczną w Szkole Podstawowej w Starych Szpakach. W Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Górkach za 26,25 tys. zł zmodernizowana zostanie pracownia informatyczna, natomiast w Łosicach planuje się  podnieść efektywność i komfort nauczania poprzez utworzenie pracowni językowej w Szkole Podstawowej nr 2 im. Mikołaja Kopernika. Z wojewódzkiego budżetu pozyskano na ten cel pozyskano 49 tys. zł.

– Ten program to nasz nowy pomysł na wsparcie edukacji dzieci i młodzieży. Umiejętność porozumiewania się w kilku językach obcych i swobodne poruszanie się w świecie nowoczesnych technologii to w dzisiejszym świecie kluczowe kompetencje. Lokalnym samorządom często brakuje środków na tego typu inwestycje, dlatego na tworzenie i modernizację pracowni informatycznych i językowych przeznaczyliśmy aż 5 mln zł – podkreśla członek zarządu województwa, Janina Ewa Orzełowska.

 

Joanna Gąska

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe