O tym przeczytacie w najnowszym wydaniu Słowa Podlasia!

  • 13.08.2019, 08:33 (aktualizacja 13.08.2019, 09:54)
  • red.
O tym przeczytacie w najnowszym wydaniu Słowa Podlasia!
Nowy numer oraz e-wydanie Słowa Podlasia w sprzedaży od wtorku, 13 sierpnia. Sprawdźcie o czym przeczytacie w tym tygodniu.

>> Po zeszłorocznej, nieudanej 49. aukcji Pride of Poland pojawiały się obawy, że tegoroczne wydarzenie będzie klęską stadniny. Polskie konie na szczęście same się bronią i po trzech chudych latach, hodowla powoli odzyskuje blask. W niedzielę pod młotek poszło aż 14 z 20 koni. Najdroższą okazała się klacz Galerida, którą sprzedano do Kataru za 400 tys. euro. W licytacjach wzięło udział 50 hodowców. 

>> Raport: Daleko nam do zamożności

>> Przemycili 800 kg haszyszu

>> Kolejnym sukcesem zakończył się występ Patrycji Waszczuk na Mistrzostwach Europy Juniorów w Szachach Klasycznych. Młoda międzyrzeczanka po zaciętych pojedynkach i kilku dniach emocjonującej rywalizacji wraca z Bratysławy ze złotym medalem!

>> Zapraszamy Was do wakacyjnej podróży. Będziemy prezentować najbardziej atrakcyjne zakątki naszego regionu. Pokazywać miejsca, które warto zobaczyć, przypominać te, które są mało znane. Dziś wybierzemy się do Nepli i Krzyczewa.

>> 13 października odbędą się wybory do Sejmu i Senatu. Nie wykluczone, że do Senatu z okr. 17 PSL zaproponuje byłego marszałka województwa – Sławomira Sosnowskiego.

>> O muzeum w Radzyniu Podlaskim mówi się od kilku lat. Raz już nawet inaugurowano jego powstanie. Teraz, gdy miasto otrzymało dotację na remont budynku pod tę instytucję, wyjścia już nie ma – trzeba będzie to muzeum wreszcie stworzyć. Miasto porozumiało się w tej sprawie z towarzystwem "Libra".

>> Do końca lipca można było składać wnioski do BO. Do urzędu miasta wpłynęło 12 wniosków, o tym które zostaną zatwierdzone przez komisje i pojawią się na liście konkursowej, dowiemy się około 20 września.

>> ASF zbiera żniwo

>> Już wkrótce łosicka stacja pogotowia ratunkowego otrzyma nowy ambulans, który zastąpi obecnie użytkowany przez medyków.

>> Ruszył remont zarządzanej przez powiat ulicy św Stanisława. Dzięki zaplanowanej modernizacji znikną z jezdni dziury, powstaną nowe miejsca parkingowe, a mieszkańcy bez problemu dowiozą dzieci do przedszkola.

>> Budowa altany rekreacyjnej, remont w świetlicy wiejskiej, zakup namiotów cateringowych oraz grilli i sprzętów sportowych, to tylko niektóre z działań na jakie uzyskały dofinansowania prężnie działające koła gospodyń wiejskich w Sarnakach i Czuchlebach.

>> Już po raz 13 odbędą się w Serpelicach niezwykłe rekolekcje w plenerze. W dniach 22-24 sierpnia, setki osób spotkają się na Golgocie Młodych i wezmą udział w wyjątkowym wydarzeniu duchowym.

>>Wyjątkową postawą obywatelską wykazał się mieszkaniec Patkowa, który udaremnił dalszą podróż pijanemu kierowcy.

Polecamy wersję elektroniczną naszego tygodnika na eprasa.pl

red.

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe