Poza prawem: Gang przemycił setki kilogramów narkotyków

  • 13.08.2019, 10:11
  • Marcin Kozarski
Poza prawem: Gang przemycił setki kilogramów narkotyków
Lubelski Wydział Zamiejscowy Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej skierował akt oskarżenia przeciwko 3 osobom, wchodzącym w skład grupy przestępczej zajmującej się przemytem narkotyków. Śledztwo zostało zapoczątkowane w sierpniu ubiegłego roku, kiedy to w Terespolu przyłapano dwóch Rosjan na próbie przemytu 86 kilogramów haszyszu.

Międzynarodowa zorganizowana grupa przestępcza działała od grudnia 2016 do sierpnia 2018 roku. Jej członkowie zajmowali się przewozem i wywozem znacznych ilości środków odurzających, w tym haszyszu z terytorium krajów Europy Zachodniej, głównie z Hiszpanii. Szlak wiódł m.in. przez Polskę na Białoruś, stamtąd narkotyki przerzucano do Rosji. Śledczy ustalili, że przestępcy przemycili łącznie ponad 800 kg haszyszu o czarnorynkowej wartości około 41 mln zł.

Pierwsi kurierzy wpadli 31 sierpnia 2018 roku na drogowym przejściu granicznym w Terespolu. Obywatele Rosji: Mikhail  P. i Alla P. usiłowali wywieźć na Białoruś 86 kilogramów haszyszu, które znajdowały się w tylnej części bagażnika oraz nad fotelami kierowcy. W marcu 2019 r. zatrzymanego w Terespolu Mikhaila B. W skrytkach należącego do niego samochodu znaleziono 167 pakunków różnej wielkości o łącznej wadze prawie 120 kilogramów. W paczkach znajdowały się środki odurzające w postaci żywicy konopi – haszyszu. Cudzoziemcy przebywają w areszcie.

Przed Sądem Okręgowym w Lublinie stanie trzech Rosjan. Mikhail B. oddzielnie odpowie za usiłowanie dokonania wywozu na Białoruś 120 kilogramów żywicy konopi. Mikhail P. oraz Alla P. zostali oskarżeni o dwukrotne wywiezienie haszyszu o łącznej wadze ponad 170 kilogramów. Kolejny czyn dotyczy trzykrotnego wywozu narkotyków w ilości po 86 kilogramów oraz usiłowania przemytu haszyszu o wadze 86 kilogramów. Oskarżonym grozi kara do lat 15 pozbawienia wolności. Śledztwo wobec pozostałych członków grupy jest nadal prowadzone.

 

Marcin Kozarski

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe