Serpelice: Zapraszają na Golgotę Młodych

  • 13.08.2019, 12:44
  • Joanna Gąska
Serpelice: Zapraszają na Golgotę Młodych
Już po raz 13 odbędą się niezwykłe rekolekcje w plenerze. W dniach 22-24 sierpnia, setki osób spotkają się na Golgocie Młodych i wezmą udział w wyjątkowym wydarzeniu duchowym. Tegoroczna Golgota odbędzie się pod hasłem "Rozłam" i jak zapewniają organizatorzy uczestników czekają poważne i trudne zmaganie duchowe.

Przy miejscowym kościele od 1972 roku kapłani diecezji siedleckiej organizowali rekolekcje oazowe dla dzieci i młodzieży w sezonie letnim. Później tę formę pracy duszpasterskiej przejęli miejscowi bracia zakonni gromadząc młodzież i dzieci z klasztorów rozsianych po Polsce. Od 2006 roku odbywa się tu Golgota Młodych. - To wyjątkowe rekolekcje, które nazywamy festiwalem prostego życia. Jest to miejsce bardzo nietypowe, gdyż dzieją się tu rzeczy i festiwalowe, i rekolekcyjne. Ludzie przyjeżdżają, by doświadczyć wspólnoty, Boga, odkrywają Kościół. Golgota Młodych to propozycja duchowej wędrówki, konfrontacji i walki - mówi jej główny organizator, kapucyn brat Szymon Janowski. Tegoroczna Golgota odbędzie się pod hasłem "Rozłam", w kontekście relacji z rodzicami. - Rozłamu, który prędzej czy później następuje, bo wychodzimy z domu, doświadczamy przecięcia pępowiny, wyfrunięcia z gniazda. – dodaje brat Szymon.

Tegoroczna edycja wydarzenia odbędzie się w dniach 22-24 sierpnia. Na każdy z rekolekcyjnych dni zaplanowano szereg zajęć, spotkań i eucharystii. Rozpoczęcie w czwartek o godz. 20.00. Na piątek zaplanowano konferencję, którą poprowadzi br. Wojciech Głowacki, eucharystię i drogę krzyżową. O 20.30 odbędzie się Misterium Wieczorne. Sobota to dzień w którym obok eucharystii i konferencji odbędzie się nabożeństwo pokutne, a uczestnicy oddadzą się rozważaniom indywidualnym i pracy w grupach. W niedzielę studiowane będzie Pismo Święte, a w poniedziałek eucharystię z jutrznią poprowadzi bp Antoni Pacyfik Dydycz.

Cały artykuł przeczytacie w aktualnym numerze i e-wydaniu Słowa Podlasia, nr 33

Joanna Gąska

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
uważna
uważna 14.08.2019, 09:04
22-26 sierpnia

Pozostałe