Powiat bialski: Papież Franciszek pobłogosławił rolników

  • 14.08.2019, 09:00
  • Anna Chodyka
Powiat bialski: Papież Franciszek pobłogosławił rolników
Starosta bialski Mariusz Filipiuk wraz z dziesięcioma rolnikami, od 6 do 8 sierpnia przebywał w Rzymie, w tym czasie delegacja powiatu bialskiego uczestniczyła w audiencji u papieża Franciszka, który udzielił im swojego błogosławieństwa.

Ze względu na pilny wyjazd ks. prałata Ptasznika, starosta samodzielnie przedstawił grupę papieżowi Franciszkowi, posługując się językiem włoskim. - Ojcze Święty, jesteśmy rolnikami z Polski, z regionu Białej Podlaskiej. To ziemia beatyfikowanych męczenników z Pratulina, chcemy ofiarować obraz przedstawiający ich męczeństwo i regionalny wypiek, sękacz – powiedział Mariusz Filipiuk. Zaznacza też, że papież zainteresował się bardzo obrazem, wykonanym na starej desce przez pracowników Domu Pomocy Społecznej w Konstantynowie. - Wyszło przepiękne dzieło, które wręczył Ojcowi Świętemu Marek Sulima – podkreśla starosta. Zauważa też, że wrażenia ze spotkania są niesamowite i trudno jest o nich opowiedzieć.

- Do dziś jestem w szoku, jeszcze do mnie nie dociera, że mogliśmy się spotkać z papieżem. Dostąpiliśmy wyjątkowego zaszczytu – mówi ze wzruszeniem jeden z uczestników wizyty w Rzymie. Rolnicy zawieźli do Watykanu swoje intencje, modlili się m.in. za rolników z powiatu bialskiego, by poradzili sobie z suszą i innymi trudnościami.

Cały artykuł przeczytacie w aktualnym numerze i e-wydaniu Słowa Podlasia, nr 33

Anna Chodyka

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe