Terespol: Święto rękodzieła i regionalnej kuchni [GALERIA]

  • 15.08.2019, 09:14
  • Anna Chodyka
Terespol: Święto rękodzieła i regionalnej kuchni [GALERIA]
Jarmark Rękodzielniczy w Terespolu zgromadził wystawców z całego regionu, a także wielbicieli rękodzieła i smaków południowego Podlasia. W czasie imprezy zaprezentowali się lokalni twórcy oraz artyści z Białorusi.

Pomysł organizacji imprezy narodził się w Stowarzyszeniu Rozwoju Gminy Miejskiej Terespol, organizacji bardzo prężnie działającej na terenie miasta. Jej motorem napędowym jest wiceprezes Krzysztof Badalski, a pomagają mu prezes Grażyna Abram i skarbnik Janusz Kopczyński. Wydarzenie współorganizowano z radą miasta, burmistrzem Jackiem Danielukiem oraz Miejskim Ośrodkiem Kultury. 

- Imprezę prowadzimy po raz siódmy. Zaczynaliśmy bardzo skromnie, jednak z czasem jarmark się rozrastał. Obecnie występują na scenie nie tylko lokalni artyści, ale także wokaliści z Białorusi, przyjeżdża też kilkunastu wystawców z całego powiatu bialskiego, ościennych i spoza naszego regionu – wyjaśnia Krzysztof Badalski. 

Cały artykuł przeczytacie w aktualnym numerze i e-wydaniu Słowa Podlasia, nr 33

 

Anna Chodyka

Zdjęcia (47)

Podpięte galerie zdjęć:

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe