Radzyń Podlaski: Mają 12 pomysłów na miejską przestrzeń

  • 16.08.2019, 08:16
  • Joanna Danielewicz
Radzyń Podlaski: Mają 12 pomysłów na miejską przestrzeń
Do końca lipca można było składać wnioski do BO. Do urzędu miasta wpłynęło 12 wniosków, o tym które zostaną zatwierdzone przez komisje i pojawią się na liście konkursowej, dowiemy się około 20 września.

To będzie już trzecie głosowanie radzynian na BO w ich mieście. W pierwszym roku funkcjonowania tego przedsięwzięcia 100 tys. zł zainwestowano w modernizacje kawałka ul. Podlaskiej. Niestety skutek tej inwestycji nie pokrył się z oczekiwaniami mieszkańców ulicy, którzy liczyli na utwardzenie kawałka drogi do pobliskiego cmentarza (80 m). Tego dotyczył wniosek. Jednak przy realizacji przedsięwzięcie w 2018 roku mieszkańcy doczekali się chodników, przepustów i wjazdów nad przepustami. Magistrat tłumaczył wówczas, że całkowity koszt inwestycji wybranej do realizacji w ramach BO, to kwota 200 tys. zł. Dlatego miasto postanowiło podzielić prace na Podlaskiej na etapy, w pierwszym robiąc w ramach BO wymienione wyżej inwestycje, nawierzchnię pozostawiając na kolejny rok.

W 2018 miasto zdecydowało się na modyfikację zasad rozdzielania pieniędzy w BO. Pulę 100 tys. zł podzielono na dwie po 50 tys. zł – tyle mógł maksymalnie kosztować składany przez wnioskodawców projekt. W ubiegłorocznym konkursie wygrało dofinansowanie Radzyńskiego Sportowego Centrum Teakwon – do. Kwota około 50 tysięcy, która zasiliła RSC już na początku tego roku została przez centrum przeznaczona na doposażenie. Pieniądze z BO otrzymała też filia nr 2 MBP w Radzyniu Podlaskim.

Cały artykuł przeczytacie w aktualnym numerze i e-wydaniu Słowa Podlasia, nr 33

 

Joanna Danielewicz

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe