Radzyń Podlaski: Przedszkolaki zilustrowały bajki

  • 17.08.2019, 08:19
  • (joan)
Radzyń Podlaski: Przedszkolaki zilustrowały bajki
Przy wsparciu Radzyńskiego Stowarzyszenia "Podróżnik" wydana została książeczka z bajkami Teresy Tętnik. Ilustracje do nich przygotowały przedszkolaki z niepublicznego przedszkola "Ananas".

Promocja "12 bajek z Radzynia" odbyła się 4 sierpnia w ramach "Letniej Sceny ROK". – Naszym celem jest promowanie lokalnych poetów, którzy zazwyczaj piszą do szuflady i niechętnie dzielą się swoją twórczością. Pani Teresa nie jest debiutantką, na swoim koncie ma już tomik poezji pt. "Wiersze zebrane", który ukazał się w 2018 r. Tym razem prezentujemy jej bajki, które składają się na pierwsze takie wydawnictwo w Radzyniu – mówi Robert Mazurek, dyrektor ROK.

Autorka książeczki przypomniała natomiast, o czym książka jest i kto nad jej oprawą pracował. – W tej książeczce o tym będzie, że bajkowy świat jest wszędzie. Proponuję wszystkim dwanaście bajek, m.in. o lisie, wiewiórce, polnych myszkach i ślimaku. Ilustracje do nich wykonały dzieci z Niepublicznego Przedszkola "Ananas", którym bardzo serdecznie dziękuję – mówiła Tętnik.

Spotkanie było też okazja do wręczenia dyplomów dzieciom zaangażowanym w prace nad zilustrowaniem bajek. Podziękowania wraz z egzemplarzem gotowej książki powędrowały do : Zosi Prokopczuk, Stasia Andrzejczuka, Zuzi Jakubowskiej, Gabrysi Kopyść, Amelii Łukasik, Hani Matczak, Nadii Zabielskiej, Alana Marczuka, Kuby Kiewela, Hani Sidorowicz, Mikołaja Szymali i Julii Matysiak.

 

 

(joan)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe