Powiat łosicki: Będzie altana i namioty cateringowe

  • 18.08.2019, 09:40
  • Joanna Gąska
Powiat łosicki: Będzie altana i namioty cateringowe
Budowa altany rekreacyjnej, remont w świetlicy wiejskiej, zakup namiotów cateringowych oraz grilli i sprzętów sportowych, to tylko niektóre z działań na jakie uzyskały dofinansowania prężnie działające koła gospodyń wiejskich w Sarnakach i Czuchlebach. Sarnackie gospodynie pozyskały ponad 4 tys zł z programu FIO-Mazowsze Lokalnie. Do Czuchleb trafi z kolei grant w wysokości 5 tys zł, jako wygrana w konkursie Tesco "Decydujesz, pomagamy".

Siłą coraz prężniej działających na terenie powiatu kół gospodyń wiejskich są bez wątpienia ich wspólne inicjatywy. W efekcie, dzięki podejmowanym wyzwaniom do tych małych miejscowości trafiają coraz to większe pieniądze. 

Sarnackie gospodynie przystąpiły do konkursu FIO - Mazowsze Lokalnie, będącego programem wsparcia dla młodych organizacji pozarządowych i grup nieformalnych i samopomocowych działających na terenie województwa mazowieckiego. - Celem programu jest zwiększenie zaangażowania obywateli w życie publiczne, szczególnie w małych społecznościach lokalnych, ale też małych wspólnot w dużych miastach, które mają ograniczony dostęp do zasobów materialnych, wiedzy czy innowacji. W ramach konkursów FIO "Mazowsze lokalnie" wspieramy projekty, które inicjują współpracę mieszkańców na rzecz dobra wspólnego - mówi Ewa Bartczak ze Stowarzyszenia Europa i My. 

Cały artykuł przeczytacie w aktualnym numerze i e-wydaniu Słowa Podlasia, nr 33

 

Joanna Gąska

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe