Łosice: Miasto dostanie nową karetkę

  • 19.08.2019, 08:42
  • Joanna Gąska
Łosice: Miasto dostanie nową karetkę
Już wkrótce miejscowa stacja pogotowia ratunkowego otrzyma nowy ambulans, który zastąpi obecnie użytkowany przez medyków. - Nowoczesny sprzęt będzie służył naszym mieszkańcom w ratowaniu życia i zdrowia - podkreśla starosta Katarzyna Klimiuk. Jak dodaje, powiat otrzyma specjalistyczny pojazd dzięki osobistym staraniom wiceministra zdrowia Waldemara Kraski.

Przypomnijmy, że w wyniku reorganizacji pogotowia ratunkowego, która miała miejsce w 2011 roku w mieście zlikwidowano dyspozytornię. Od tego czasu teren całego powiatu obsługują dwie karetki. Jedna z nich znajduje się w Łosicach, druga stacjonuje w Platerowie.

Tymczasem, jak pokazuje praktyka, nie zawsze jest to wystarczająca ilość. W lipcu dyspozytor mazowieckiego ratownictwa medycznego w Siedlcach, by wysłać pomoc do pacjenta w podeszłym wieku musiał zwrócić się do Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Łosicach z prośbą o wysłanie funkcjonariuszy do jego domu w Raczkach w gminie Sarnaki

Cały artykuł przeczytacie w aktualnym numerze i e-wydaniu Słowa Podlasia, nr 33

Joanna Gąska

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Elo
Elo 19.08.2019, 12:19
Dyspozytor mazowieckiego ratownictwa medycznego _ a co to? Ogólną znajomość tematu Pani redaktor oceniam na poziomie niezadawalającym. No cóż wybory.

Pozostałe